Sferie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeFri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeFri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeThu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeWed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeFri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeThu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 I_icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Navrhy uprav povolani a kouzel

+19
xondikus
Morgisek
WooDoo
Dron
Legition
sircervic
sandofime
KaTo
Wolf
Enesek
Pipi_CZ
Kapik
Srubak
George
Vertex
Gran
Nalk
Croden
Puppy
23 posters

Strana 10 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Wolf Thu Dec 09, 2010 6:35 pm

Jj, potvrzuji ti to :D máš pravdu.
Je fakt, že je to lovec a smrtící pasti těžko bude používat... ale pro litého medvěda proč ne :D.
No tak jo, alespoň už to chápu, proč to tak je =)
Díky
Wolf
Wolf

Počet příspěvků : 212
Den registrace : 24. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Srubak Thu Dec 09, 2010 6:52 pm

WooDoo napsal:
Maximálně by mohl okrátdat veverky o oříšky. Podle mě se okrádání k hraničářovi nehodí a jestli chceš, aby tvůj hraničář uměl okrádat, tak mu dej levly zloděje a bude to umět a bude to tak odpovídat.

Ne, nemám v plánu zakládat novou postavu, ale jen mě to tak napadlo. :))
Srubak
Srubak

Počet příspěvků : 270
Věk : 29
Den registrace : 24. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Srubak Thu Dec 30, 2010 3:28 pm

Nedávno jsem zjistil, že kouzlem plamen nejde zapálit ohniště... Tak co udělat, aby to šlo? :))
Srubak
Srubak

Počet příspěvků : 270
Věk : 29
Den registrace : 24. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro WooDoo Thu Dec 30, 2010 4:02 pm

Srubak napsal:Nedávno jsem zjistil, že kouzlem plamen nejde zapálit ohniště... Tak co udělat, aby to šlo? :))
Ohniště to chápu, ale dřevo by to zapálit mohlo xD
WooDoo
WooDoo

Počet příspěvků : 212
Věk : 34
Den registrace : 23. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Morgisek Sat Jan 01, 2011 6:27 pm

Chci jen tak zmínit, že když si člověk udělá barda, tak je použití "bard songu" bráno jako magie.

Bardské triky bych chápala, jsou to kouzla jako taková, ale písně jsem vždycky brala spíš jako normální písničku/melodii, která nějak dodá ostatním z družiny elán/nadšení/odvahu atd. svou vlastní podstatou, ne magií. Něco jako když zpívali husité nebo tak něco ;)

Tak jestli by se to třeba nedalo nějak vyloučit ze "zakázané" oblasti čarování...

Zvažte...
Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Srubak Sat Jan 01, 2011 7:13 pm

Morgisek napsal:Chci jen tak zmínit, že když si člověk udělá barda, tak je použití "bard songu" bráno jako magie.

Bardské triky bych chápala, jsou to kouzla jako taková, ale písně jsem vždycky brala spíš jako normální písničku/melodii, která nějak dodá ostatním z družiny elán/nadšení/odvahu atd. svou vlastní podstatou, ne magií. Něco jako když zpívali husité nebo tak něco ;)

Tak jestli by se to třeba nedalo nějak vyloučit ze "zakázané" oblasti čarování...

Zvažte...

To nezní špatně. :)
Srubak
Srubak

Počet příspěvků : 270
Věk : 29
Den registrace : 24. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro WooDoo Sat Jan 01, 2011 9:54 pm

S tím rozhodně souhlasím, takhle by se to nejspíš mělo brát, ale říkám si na druhou strnu, že by takhle teoreticky mohl zpívat každý a ostatním to nic nedá xD

Podle mě v tom bardovém zpěvu musí být nějaká ta špetka té magie, aby jeho písnička byla tak účinná, protože si myslím, že zpívat může každý, ale jde o to, že u ostatních to nemá to svoje "kouzlo" =)
WooDoo
WooDoo

Počet příspěvků : 212
Věk : 34
Den registrace : 23. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Vertex Sat Jan 01, 2011 10:31 pm

Bardská píšen určitě kouzlo být nemůže, protože je to vlastně skill. Abych to upřesnil, tak čím lepší píšen, tím musí být větší umění.
Vertex
Vertex

Počet příspěvků : 28
Den registrace : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Nalk Sat Jan 01, 2011 11:24 pm

Kdo tvrdí, že cokoliv featového, není spell? :) pak teoreticky nejsou epická kouzla spelly, protože je máš jako featy :)

A ono..i když zrušíte ten puch okolo zpěvu, tak i tak někomu dojde, že má co dočinění s bardem s magickými schopnostmi ne?

Což mě vede i k otázce - jak se staví společnost ke takovýmto, abych to tak nazval "featovým kouzlům" - vrahova neviditelnost, vzhled ducha, BG a jeho síla, sukuba atd.
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Morgisek Sun Jan 02, 2011 9:27 am

Proč by to měla být magie? To je přece něco jako americké proslovy vojevůdců před bitvou. Prostě posílení ducha a odvahy. A proč by měl "mít každý bard magické schopnosti", když je nebude používat?

Když někdo má hudební talent / a hodně bodů v umění / není přece hned kouzelník. /Pokud upustíme od toho, že to "v NWN tak prostě je a my to víme" ;) /

----
A jak se staví společnost například k RDD, tedy k někomu, kdo má křídla a ty další věci... :D

Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Morgisek Sun Jan 02, 2011 9:30 am

WooDoo napsal:S tím rozhodně souhlasím, takhle by se to nejspíš mělo brát, ale říkám si na druhou strnu, že by takhle teoreticky mohl zpívat každý a ostatním to nic nedá xD

Podle mě v tom bardovém zpěvu musí být nějaká ta špetka té magie, aby jeho písnička byla tak účinná, protože si myslím, že zpívat může každý, ale jde o to, že u ostatních to nemá to svoje "kouzlo" =)

JJ, jak už bylo zmíněno, jde o ty body v umění, charisma, znalost legend a takové věci... Vždyť bardi a trubadůři normálně bývali a kdo je kdy "ve středověku" hned hnal na hranici?
Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro WooDoo Sun Jan 02, 2011 9:43 am

Já, tě chápu. Klidně ať vyprávějí, ať zpívají a dělají si cokoliv, ale podle mě, když se jedná přesně o ten "boostovací zpět", tak já to beru (ostatní nemusejí souhlasit s mým názorem), že prostě v tom zpěvu je špetka magie, když to odstatním dodá takvou odvahu.

Jinak co jsem viděl, tak když bardi zpívají pozitivně, tak napíšou *zpívá bojovou písničku* a to je vše, a když zpívají nagativní písničku, tak napíšou *zakřačí*.

Tak jestli v tom nemá být špetka magie, tak ať při boji zpívajá celou dobu a nešiděj to takhle.

Jo a ještě něco, nemyslím si, že ve středověku byli opravdoví čarodějové xD takže asi proto je neměli potřebu hnát na hranice :D
WooDoo
WooDoo

Počet příspěvků : 212
Věk : 34
Den registrace : 23. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Croden Sun Jan 02, 2011 9:47 am

Nejdřív k srubakovi. Zapoměl jsem to kamkoliv napsal, ale už je to v každém případě pár dní opravené :-).

Jinak myslím si, že bardova píseň by neměla být brána jako magie, takže jsem to doufejme dal do listu který to necheckuje (ještě otestuju, jestli to funguje, přip. to tady přepíšu, že to jako magie brána je, kdyby to nefungovalo xD). Když bard spustí tu bardovu píseň, tak se nedá toho zneužít, jakože je to bard => hned magič zabít. Bardové nejsou bráni jako něco magického, jsou to hudebníci. To až pak někteří bárdi mají sklony k magii a jsou to čarofuci =P. Ale to už se jim pak neříká bard, ale právě ten magič nebo tak ;-).

BG je ze základu mám dojem paladin, takže to je jedno.
S neviditelností a vzhledem ducha je to otázka jestli je to opravdu magie u toho vraha. Pokud se to musí sesílat jako kouzlo, ano, je to magie a skript to pozná.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Vertex Sun Jan 02, 2011 7:26 pm

Nalk napsal:Kdo tvrdí, že cokoliv featového, není spell? :) pak teoreticky nejsou epická kouzla spelly, protože je máš jako featy :)

A ono..i když zrušíte ten puch okolo zpěvu, tak i tak někomu dojde, že má co dočinění s bardem s magickými schopnostmi ne?

Což mě vede i k otázce - jak se staví společnost ke takovýmto, abych to tak nazval "featovým kouzlům" - vrahova neviditelnost, vzhled ducha, BG a jeho síla, sukuba atd.

Vrahova kouzla nejsou featova, síla a sukuba taky nejsou featova. Napr. sukuba neni kouzleni, ale povolání pomocníka z jiné sfery...bg není kouzelník, ale dalo by se říct, že dostane toho pomocníka až když dosáhne nějaké úrovně.


Vertex
Vertex

Počet příspěvků : 28
Den registrace : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Nalk Sun Jan 02, 2011 8:36 pm

Systémově to máš jako feat. Bardskou píseň máš jako feat. Proto jsem to uváděl pro srovnání
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro xondikus Tue Jan 11, 2011 2:39 pm

nechce se mi číst 16 stránek, takže sorry jestli se neptam jako prvni,
ale proč trvalý plamen nemůže být trvalý? Vždyť je to hlavně o té trvalosti. :)

a pravdivé vidění nevidí postavy v hide-u? Pokud je pravide videni s efektem po dobu kouzla, co takoveto prohledni neviditelnost a tak? :)
xondikus
xondikus

Počet příspěvků : 56
Den registrace : 06. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro WooDoo Tue Jan 11, 2011 3:31 pm

xondikus napsal:nechce se mi číst 16 stránek, takže sorry jestli se neptam jako prvni,
ale proč trvalý plamen nemůže být trvalý? Vždyť je to hlavně o té trvalosti. :)
Předpokládám kvůli realiím světa. Za 15k se tam dá koupit náhrdelník s modrým světlem (dosah 5m). Klerik by pak mohl všem dávat na měděné prsteny světlo (dosah 20m) zadarmo, takže asi kvůli tomu =)

xondikus napsal:a pravdivé vidění nevidí postavy v hide-u? Pokud je pravide videni s efektem po dobu kouzla, co takoveto prohledni neviditelnost a tak? :)
TS neboli pravdivé vidění dává +1 do všímavosti za levl, takže když máš dobrou všímavost a někdo na tebe zakouzlí TS, tak ho uvidíš a kněz docela dobrou všímavost má (jednáli se právě o tvou postavu), protože dostává bonus z moudrosti. Jinak si myslím, že u kouzla prohlédni neviditelnost je zbytečné, aby to viděli i ostatní postavy, můj názor.
WooDoo
WooDoo

Počet příspěvků : 212
Věk : 34
Den registrace : 23. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro xondikus Tue Jan 11, 2011 3:48 pm

Tak dejte nahrdelniku dosah 10 nebo 15m, trvaly plamen dejte jen na 5 nebo 10m a je po problemu :) Pak akorat aby nešly prsteny s TP prodavat obchodnikum a je to ne? :)

No nechápu proč je efekt viditelný po dobu kouzla Xté úrovně když u kouzla 2hé nebo kde je PN vidět efekt není :)
xondikus
xondikus

Počet příspěvků : 56
Den registrace : 06. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro WooDoo Tue Jan 11, 2011 5:55 pm

xondikus napsal:Tak dejte nahrdelniku dosah 10 nebo 15m, trvaly plamen dejte jen na 5 nebo 10m a je po problemu :) Pak akorat aby nešly prsteny s TP prodavat obchodnikum a je to ne? :)
Takhle to nepůjde, jsou to reálie, jak jsem napsal, takže prostě smůla pro všechny xD

xondikus napsal:No nechápu proč je efekt viditelný po dobu kouzla Xté úrovně když u kouzla 2hé nebo kde je PN vidět efekt není :)
Kamenka je taky vidět, protože to tak prostě je nebo ochrana před přesvědčením. Některé efekty kouzel prostě vidět jsou a některé ne a nezáleží na tom, jestli jsou z nízkého nebo z vysokého kruhu.
WooDoo
WooDoo

Počet příspěvků : 212
Věk : 34
Den registrace : 23. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro xondikus Wed Jan 12, 2011 8:29 am

No a máme sem asi napsat i toho klerika
bylo by fajn, kdyby mohl kouzlit
přenos životní síly x)
xondikus
xondikus

Počet příspěvků : 56
Den registrace : 06. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Croden Wed Jan 12, 2011 1:46 pm

Je to úmyslně s tím trvalým plamenem. Nepůsobí dobře, když v Listově kde zakazujou magii všichni chodí a září. Občas strážnej zprcá takhle i klerika.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro luciferko Sat Jan 15, 2011 6:48 pm

Dnes jsme řešily ve hře okrádání. Nešlo by nejak nastavit na co se zlodej zameřuje? A kdyby kradl vetší veci aby to bylo o neco těší? Píšu to proto že dnes jsem jednoho hráče okradl o štít. Systémove se vše povedlo. Hráč ale řek že štít co sem ukradl je vetsí a že na nem jeste sedel. Jak potom jednat v takovymhle případe? Slo by pak přidat vetsim a težšim předmetum vetší obtížnost ukradení?

luciferko

Počet příspěvků : 97
Den registrace : 13. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Nalk Sat Jan 15, 2011 8:35 pm

Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro luciferko Sat Jan 15, 2011 10:07 pm

Ty vole to je moc :D:D...souhlasim noo xDDD

luciferko

Počet příspěvků : 97
Den registrace : 13. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro DarkPiki Sat Jan 15, 2011 10:48 pm

jo to je nice, taky chci krást kalhoty co maj ostatní na sobě xD
Takový nenápadný že jo :D
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Navrhy uprav povolani a kouzel - Stránka 10 Empty Re: Navrhy uprav povolani a kouzel

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru