Sferie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeFri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeFri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeTue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeThu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeTue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeWed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeFri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeThu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) I_icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

+10
Srubak
Anatheres
Enesek
Street_cz
Uradin
Kapik
George
DenGrasse
Croden
Puppy
14 posters

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Jste pro to, aby na Sferii bylo legální otroctví?

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty40%Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty 40% 
[ 2 ]
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty0%Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty 0% 
[ 0 ]
Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty60%Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty 60% 
[ 3 ]
 
Celkem hlasů : 5
 
 
Poll closed

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Puppy Sat Oct 11, 2008 7:43 pm

no pokusím se vám to nějak srozumitelně pospat :)

jde o to jaký svět by jste radči????

Já sem byl silně proto aby svět začínal na ostrově obklopen vodou, příjdemi to jako hezké realné fantasi, první vytvoření světa by nebylo až tak težké, na začatek by se vytvořil jeden ostrov kde by se mohlo uz zacit hrát a pritom se mohli dale vytváret nove ostrovy aniz by to nijak ovlivnovalo hru a na ktere by se pak pozdeji dalo preplout po vytvoreni obchodnich cest. dalsi z výhod je ze se svet muze stale rozsirovat a rozrustat bez zábran podle potřeb.

no ja jsem tohle navrhl crodenovy akorad problem je, že už měl jinou představu a svým vyvojem mířil jinam. nevím kolik tady toho mužu prozradit =P ale dosavadni svet ma byt velká deska obklopená neviditelnou barierou
do ktere kdyz vejdete tak se obevite presne na druhe strane barieri a tak muzete chodit porad dokola. Jako rozhodne mi to neprijde spatne ale spis takove..obyčejné..jako na jinych svetech podobné..až na tu barieru...

také by se dalo oba nazory spojit...
prvni svet by zacinal na ostrove obklopen vodou a vzdalenou barierou, postupone by se obevovali nove ostrovy a svety, ktere by se pak propojili pomoci bariery
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Sat Oct 11, 2008 8:00 pm

Jak se to (jen základ) zamýšlí od mé strany, je napsané na webu -> http://sferie.wz.cz/OSferii.html . Jsem radši, kdyby to bylo jako "klasická" deska (jako je třeba eq) s tou vlastností, že tam je magická bariera (tedy že se dá př. do podzemí dostat nejen tak, že se sejde dolů, ale že se vyjde na nejvyšší horu co se dotýká magické bariery, nebo když se vyjde z hospody na sever tak se vrátí zpádky do hospody z jihu) a dá se hrát i za ty NPCčka co se běžně zabíjí - tedy za různé vlky a tak. Myslím, že kdyby to bylo udělané jako cestování po ostrovech, tak by to bylo hlavně zaměřené na "normální lidi", protože takový jelenové tohle moc využívat nebudou. Je to hight magic svět, ale držel bych to jako jednu celou desku -> co si o tom myslíte vy?
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Puppy Sun Oct 12, 2008 8:41 am

tady jen názorná ukázka jak si myslim ze by to mohlo přibližně vypadat:

první ostrov na kterám by svět Sferie začínal: http://img511.imageshack.us/my.php?image=sferieprvniostrovcv0.jpg

dále by se pak vytvářeli další : http://img368.imageshack.us/my.php?image=mapaostrovyyo2.jpg

a nakonec za nějakou neznámou hodně dlouhou dobu by se postupně odhalila celá Sferie: http://img511.imageshack.us/my.php?image=sferiezankolikletlt3.jpg
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro DenGrasse Fri Oct 17, 2008 10:11 am

Nápady a vynaložení práce na dalším NWN modulu jsou velmi vítaná záležitost. Bohužel, je to hodně práce a vyžaduje t lid, kteří budou pracovat dlouhodobě (a taky zkušenosti, které většinou nemáme :-) ).

Je zajímavé, že z Equilibrie vzešla řada lidí, kteří si chtějí vyrábět vlastní svět, ať už George, já, nebo teď Croden a Sferie. Je možná škoda, že se nedohodneme na jednom řešení, ale je otázka, do jaké míry lze sladit názory a pohledy na věc.

Musím říct, že nápad na "další EQ" mn enijak nenadchl, což se vztahuje na všechny desky atd. útvary, volně v prostoru plující. Jinými slovy, za jeden z hlavních nedostatků Equilibrie, Thalie atd. považuji právě uzavřenost světa do velikosti modulu. představíme-li si takový svět, panovaly by v něm úplně jiné parametry (sociální vztahy) než jsme zvyklí a dovedeme si představit.

Já svůj modul (pokud se nekdy dostanu k tomu, abych ho spustil, protože sice mám představu, ale chybí mi síly a znalosti k realizaci) chci situovat jako malou část velkého fantasy světa, se všemi jeho pozaďovými ději. Jinými slovy, prioritní pro mne není možnost "hrát za něco nebo někoho", nebo "mít pravidla pro magii taková nebo maková", ale setting velkého světa v pozadí, z něhož všechny tyto věci jednoduše vyplynou.
V současné době hraju na EfU:Archipelago, což je RP anglický server, situovaný na ostrovy (které se časem budou přidělávat .-) ). Je to část světa zasazená do Forgotten Realms, takže se otvírá velký prostor pro vytváření příběhů.

Příběhy jsou pro mne důležité, možná nejdůležitější ze všeho; jinak dokážu přežít i s mnohem horším stavem "technických vychytávek", než jaké má třeba EQ. Jsem typ hráče, kterému se říká storyteller a příběhy jsou pro mne základem. Proto jsem rezignoval na hru na EQ, neboť tam je nejdůležitějším prvkem systém pro všechno, dokonalá kulisa bez života. Stav oživování NPC a pozaďových dějů ze strany DM je doslova tragický, téměř žádný.

Svůj modul chci zasadit do svého vlastního světa, který vymýšlím už řadu let a je tudíž poměrně dobře propracovaný. Kdo chce, může se s ním seznámit v knihách Gramarínová věž, Meč strachu a Prokletí Stradarcamu, nebo mi říct o materiály, které rád dodám. To, co lze hrát za postavy, to jak bude fungovat magie atd., vyplyne prostě tudíž ze světa v pozadí.

Úzce s tím souvisí nastavení věcí a vybavení. Mrzí mne, že jsem teď prohrál boj o novou podobu zbraní a zbrojí na Thalii - protože většině lidí nezáleží na tom, jak to bude vypadat a v podstatě nechápou, co se snažím říct, když tvrdím, že vlastnosti itemů by měly pocházet ne z přívlastku "elfí" nebo "drowí" ale třeba z materiálu, ze kterého jsou vyrobeny... např. adamantit = odolnost na magii, nikoli admanatit u drowů = odolnost na magii, adamantit jinde = nic... patrně jim to přišlo nevýznamné, ale v podstatě to znamená, že takový svět rezignoval na vyprávění velkých příběhů, protože ty se nedají tvořit bez pozaďové logiky...

No, hezky jsem se rozkecal. Takže to krátce shrnu:
- svět ne uzavřený (deska v prostoru atd.)
- svět jako součást většího celku, z něhož čerpá setting
- pozaďová logika věcí

Takhle vidím požadavky na modul já. Howgh.
DenGrasse
DenGrasse

Počet příspěvků : 8
Den registrace : 17. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Puppy Fri Oct 17, 2008 10:33 am

To je krásná představa že by jsme se všichni spojili a začli pracovat na jednom :bball: !!! to kdyby se povedlo tak by určitě vzniklo neco jedinečného. Co vím tak Croden má svůj svět otevřenej ostatním a chce ho udělat tak jak by ho chtěli ostatní, což spolupráci jen nahrává myslím =P. Fakt ale je , že jakmile dojde i k sebemenším neschodám tak je to celé stracené.
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Fri Oct 17, 2008 8:26 pm

Obávám se, že se nedohodneme, protože já se momentálně pokouším udělat Sci-Fi-Fantasy modul... Hlavní by bylo asi fantasy prostředí a tomu bych kladl největší důraz, ale někde, v těch nejhlubších místech, v těch nejnebezpečnějších jeskyních čeká v kamenných a plesnivých truhlách... Stargate :D .. mno, a otevřelo by se tím spousta možností, mohli byste cestovat na jiné planety a tím narazit na Apocaliptické budoucno, pravěk, či zcela porostlou planetu bez lidí. (Ale to by mohl být jen jemný bonus:) ) ..toť můj nápad, možná trochu překombinovanej, ale když by se to dobře vymyslelo, mohlo by to být gute.
Nekladu důraz tak na systém, ale chtěl bych abych to měl propracovaný (interaktivní pasti , DĚJ atd...)
Nevím jestli je Sci-Fi-Fantasy dobrej nápad, ale aspoň by se nějak lišil a každej by si přišel na svý.
Jinak u mího předešlýho modulu jsem začínal na poloostrově (ostrov je dobrej nápad)...
Jde o to, že ze začátku máte propracované místo pro hru a ještě díky malé rozloze místa budou často potkávat hráči (ne jak na Th) a postupem času se nenápadně dle děje rozvijí další lokace aniž by to hráč "systémově" pocítil.
Moje mapa lokací u toho modulu:
http://images.jeee.cz/original/8dbb0cd7039969e537b9e00f327c442e.jpg
Lokace se nachází na poloostrově a ze západu jsou ohraničené orkským uzemím.. jednoduchý jak facka :) a můžu uplně nezávisle rozrůstat svět.
Mimoto ze začátku menší svět, ikdyž to tak nevypadá, může nést spoustu tajemství..

BTW: Když jsem spatřil DenGrasseho tady, doširoka jsem se usmál. :bounce: :cheers: :flower: .. jo abych nezapomněl, jak si to myslel s tím hakem? já se totiž nemůžu pohnout dál dokud nebudu mít kompletní haky :)
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Sat Oct 18, 2008 3:41 pm

George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Puppy Sun Oct 19, 2008 10:31 am

Mě příjde zbytečný a hloupy dělat tolik světů, už tak jich je dost a každy druhý chce svůj vlastní. To tu bude za chvíli víc servrů než hráčů, teď už se hráči všude možne rozhazují a přitom by bylo mnohem lepší aby se nahrnuli do jednoho.

BTW: někde sem viděl skript na vytvoření teleportu mezi servry :), prostě když si dotoho teleportu vztoupil s postavou tak by tě to mělo hodit někam jinam na určitej servr do jiného světa =P
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Sun Oct 19, 2008 1:46 pm

void ActivatePortal(
object oTarget,
string sIPaddress = "",
string sPassword = "",
string sWaypointTag = "",
int bSeamless = FALSE
);
________________________
// In the OnUsed of a statue
// Sends the using PC to another (fictional) server
// with player password "mumb0Jumb0", and has
// the PC appear at waypoint "ISK_WP_PORTAL". The
// player will not be notified that they've moved server.
#include "nw_i0_generic"
void main()
{
object oPC = GetLastUsedBy();
if (!GetIsPC( oPC )) return;
ActivatePortal(oPC, "nwn.iskander.tv:5432", "mumb0Jumb0", "ISK_WP_PORTAL", TRUE);
_______________________
Ale pokud nejsou nastavený systémy stejně apod. tak to nebude fungovat správně, takže ikdyž je to zajímavá myšlenka třeba propojit servery, tak pokud je nebude dělat jeden člověk, nebo alespoň se WB nedomluví na některých společných věcech....nehledě na ceny, sílu zbraní apod...
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Sun Oct 19, 2008 2:19 pm

Já jsem rozhodně PRO spolupráci mezi všema. Jak říká Puppy, to tu bude za chvíli víc světů než hráču a je blbý, aby jsme došli k tomu, že si všichni budem navzájem krást hráče. Lepší udělat jeden větší svět.
Problém je pak v tom, že udělat pořádný svět, modul, skripty všechno dá opravdu mnoho práce a to většinou od toho odrazuje, ale tak co, zatím mě to ještě baví a tak tvořím =).
Jinak uzemí by mělo být veliké dle počtu hráču, protože když (př. Thalie) je moc velké, tak se skoro s nikým nepotkáte a to snižuje. A vždycky se dá případně zvětšit .) (trpaslíci objevili soutěsku a tak =P)
Určitě je RP část velmi důležitá, ale bez systemu to nejde (nesmí se to přehánět, viď placos PGR). Přecejenom všechny servry (světy) maj vysokou laďku a tím pádem i hráči jsou dost nároční a musí se to určitým způsobem dorovnat.
Sferie rozhodně nemá být "jako" eq. Liší se dost podstatně (hlavně proměnama), ale i tak je to deska.
Jinak je fakt, že jsem se dozvěděl až při tvorbě Sferie, že ty DenGrassy a Georgy pracujete taky na světech...

EDIT: Jinak s těma zkušenostma tvorby světů to už snad sem nazbíral (http://kotncclan.wz.cz/, http://swclan.wz.cz/) a zkušenostmy se skriptama něco taky (http://kotncclan.wz.cz/KotN/KotN.html) tak by to mohlo jít a podařit se =)
EDIT2: S tou "deskou volně plující v prostoru". Ještě to není plně stanoveno jak Sferie bude vypadat a i je možnost, že by to mohl být veliký svět, ve kterým je kus (část) v magické barieře, ze které (třeba časem co se rozroste počet hráču) bude možnost vyjít do světa. Právě pro takovéhle nápady jsem otevřený, protože opravdu, nedělám ten modul (svět) pro sebe, ale pro ostatní =).
btw: Sferie (jakože název) vznik od Sfér (Sfery) -> Několik sfér (světů) v sobě = Sferie.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro DenGrasse Mon Oct 20, 2008 8:31 am

George napsal:...
nejdřív pár slov k tobě:
haky: nevím jak jsi postupoval ty, ale já jsem prostě vzal existující CEP hak, otevřel ho a na příslušných místech přepsal co jsem potřeboval, následně uložil pod jiným názvem.
pokud dopisuješ nové, drž se řádků, které nejsou rezervované pro bioware nebo nějaký jiný shit, myslím. z toho, co píšeš, mám pocit, jako že se ti ty věci v hacích tlučou navzájem, což může být tím, že je máš v haku na stejných pozicích (ale nevim, tenhle problém jsem neměl). ty zbraně nevim - neměnil jsi jim nějaké paramtery? pozor, to že jsi je něměnil přímo, nic neznamená, jsou vázaný na další věci jinde v 2da souborech a tím i v hacích - změníš někde nějaký vzhled nebo jenom označení a zjistíš že na to odkazujou všechny zbraně...

no a k světu. já vlastně svět moc nedělá, spíš o tom tak mluvim. měl to bejt společnej projekt (já, Kairivienta a OneIceOne), ale nějak nemají čas a chuť a hlavně, nemáme skriptera. já si celou dobu myslel, že do toho proniknu, ale zatim prostě nestíhám. protože je to prostě časově náročný, což ti z vás, kteří to umí, jistě potvrdí.
přitom potřebuju jenom pár skriptů, některý jednodušší, jiný složitější, a nějaký pozaďový zkušenosti s jejich umisťováním.
takže s mym světem nic moc, aspoň zatim.

druhá stran avěci je setting. většinou se setkávám s tím, že WB přemýšlí, jaké novépotvory udělá, jaké pasti nastraží atd.
současný servery jsou na slušný úrovni a říkám na rovinu, že pokud si budu moci zvolit z indifenretního světa thalie a indiferentního světa sferie, nejspíš si vyberu thalii - už jí znám, je rozsáhlá a má dobrou podporu týmu, které se nějaký nově vznikající svět stěží vyrovná. prostě, nesoupeřit s nimi na stejném poli.
z toho, co se tu zatím řeklo, mám pocit, že sferie přesně k tomuhle směřuje. možná bude mít jinak nastavený frakce, možná bude mít jiných pár systémů. jenomže, to není vůbec důležité (leda pro hrdost WB nad dobře odvedenou prací).
přoč říkám indiferentní? protože je to svět bez souvislostí, které teprve budou vznikat. modul je pro celý svět prostě malý, abys mohl psát dějiny. opět, nejlépe v tomto směru je na tom Thalie, takže bych jí zase dal přednost, tam na dějinách trochu pracujou.
v současný době dávámn přednost EfUA, jednak z ryze praktických důvodů (skoro nehraju a když se dostanu ke hře na hodinku, je to úspěch) a taky z hlediska settingu světa: je to Forgotten Realms jako baldurka atd. a potkáš se tam se spoustou zajímavého a známého.
proto doporučuju ad1) zasadit svět do známého a velkého fantasy světa (forgotten realms, dragonlance, warhammer atd.) já chci ve svém modulu použít svůj vlastní svět, Ornilii, kterou asi neznáte, ale není problém se s ní seznámit, pokud jste ochotni trochu číst.
varianta osamělé desky tu už byla, eq i thalie se s ní vypořádaly po svém, thalie asi lépe, navíc má prostor pro další expanzi. takže v prostém porovnání s dalším novým světem tohoto druhu vždycky zvítězí a nejen u mne. většina přijde, zastaví se aby okoukla, projde pár lokací a zase zmizí. jediné, co by mne mohlo nalákat, je dobrá parta hráčů, ale to je věc mimo dosah WB.

je třeba si na začátku říct, pro koho a jaký svět chceš dělat. já jsem si řekl, že chci začít s neperzistentním světem, zapínaným po domluvě, kde se sejde parta lidí a podniknou první kroky v novém, neznámém prostředí (v podzemí), kam byli zahnáni v důsledku nepřízně osudu. tam objeví místo, kde mohou žít a založit vesnici a budou řešit své problémy a prozkoumávat okolí. pokud přežijí a eteblují se, mohou pokročit v poznávání regionu a server třeba přejde na persistentní provoz s dalším. takhle jsem to nějak plánoval. myslím, že plánovat: spustíme persistentní svět se spoustou vychytávek není teálné, pokud nemáš v zádech velký a zkušený realizační tým.

ještě k nápadům george: osobně jsem proti míšení sci-fi a fantasy, nese to sebou víc problémů než užitku. dřív jsem to dělával, ale jakmile přejdeš k příběhům, zjistíš, že potřebuješ žánrovou čistotu. navíc jenom itemy a rekvizity pro sci-fi jsou tak rozsáhlé, že se z toho poděláš... (jen perlička: na jednom sci-fi fóru jsem objevil vlákno, kde eskel - bývalý dm z eq - tvrdí ostatním, že pro něj labir brzy vytvoří sci-fi variantu nwn. no, řek bych, že se nestalo... )
co se týče bran do jiných světů proč ne. až to budeš mít v ruce, nudit se a vymýšlet blbinky, klidně si můžeš nějaký ten neuvěřitelný výlet podniknout... ale jako reálie bych to nezaváděl

howgh
DenGrasse
DenGrasse

Počet příspěvků : 8
Den registrace : 17. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Mon Oct 20, 2008 12:22 pm

Ano, máš pravdu. V tuto chvíli je to svět "neurčitý". NECHCI ho tvořit sám (pro sebe) a snažím se do toho zapojit ostatní a ty věci co mi řekli (nápady) jsem ve většině zrealizoval - tvořím to pro hráče ne pro sebe. V tuhle chvíli opravdu na příběh se moc nehledí (jen nějaké ty základy), v tuhle chvíli je priorita systemově alespoň dorovnat ostatní světy protože mají opravdu vysokou laďku.
Jelikož hráči neradi přestupují z nějakého známého světa (servru) do nového nezavedeného, musím jim něco nabídnout co je zaujme. Snažím se jim nabídnout velký prostor (rasy, proměny ...) a nechat jim tenhle svět vytvořit (do určité míry) dle sebe samích (sny hospody co se na Eq nezrealizovala, může zde pokračovat ...).
Aby Sferie jela na perzistentním serveru to zařídím (věř mi) jen musím mít důvod (aktivita hráču -> zájem o to).
Problém je, že člověk i tak musí určitým způsobem přimět o tu aktivitu. Proč by dávali nápady a aktivně se zajímaly o to, jak Sferie postupuje, když ani neví jestli tam někdo bude hrát, jestli se nakonec opravdu zavede a tak. A když to nedělají, zbyde na mě vytvořit svět dle sebe a pak max. příjdou, řeknou, že je to blbý nápad (deska plovoucí v prostoru ...) a odejdou místo toho, aby řekli "je to blbý nápad a tak by se mohlo změnit tohle a tohle" a předloží uskutečnitelný určitý návrh.

EDIT: A dokonce by se vše mohlo uplně změnit (třeba i na tu tvou variantu neperzistentního světa), ale jde mi o to, o co mají hráči zájem.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Puppy Mon Oct 20, 2008 1:02 pm

Já Sferii vidím jako možnost vytvořit si společný svět, kteří si hráči vybudují ze všech možných servrů, dají dohromady s každého to "nejlepší".
Dá se tak vytvořit něco co bude opravdu vyhovovat každému, Sferie doplní to co na jiných servreh postrádáte a odkloní se od toho co hráčům vadí....
Jediné proč bych hrál EQ jsou hráči, ostatní věci jsou tam umě absolutně na nule, naopak na thalii je všechno krásně vymyšlené a vytvořené, ale hráči jsou tam doslova hrozní (samozřejmě né všichni =P) a co jsem si vposlední době psal s nějakými DM od thalie, divím se že ještě vůbec existuje :), nemaji už vubec chuť neco takového dělat, přestalo je to bavit.
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro DenGrasse Mon Oct 20, 2008 1:28 pm

Croden napsal:...
nejde o to, že bych ti nevěřil, že něco nezařídíš. jen si myslím, že děláš chybu, když se chceš pustit s velkými zajetými servery "na jejich poli", tj. dělat to samé a snažit se je dostihnout. musel bys být opravdu velmi výkonný a neúnavný, aby se ti to povedlo, podívej jak dlouho dělá labir na EQ a thalii sestavoval celý tým lidí. já to prostě vidím v tomto ohledu jako marné a taky zbytečné - ty světy už existují a dá se na nich hrát.

co považuju za důležité, je postavit svět trochu jinak než ty současné. abys přilákal zmlsané hráče, musíš nabídnout něco, co jinde není. ano, vím, hovoříš o rasách, proměnách a o možnosti realizovat nějaké nápady. to je jistě hezká věc, ale už teď se obávám, že budeš reakcí hráčstva zklamán. pár lidí si to vyzkouší, ale většinu nebude bavit hrát zombii a tak toho nechají a zbytek bude tropit blbiny, které pobaví jenom je. proměny totéž. možnost změn? ano, skvělá věc, na eq jsem po ní marně volal... ale zase: labirovy požadavky jsou hodně přemrštěné, ale přesto nepostrádají racionální základ: když lidi necháš vymýšlet cokoli, budou vymýšlet blbosti, ty je budeš plnit a svět ti bude mutovat někam kam nechceš...

já si myslím, že není důležité, jaké systémy svět nabízí, jestli můžeš hrát kostlivce a v co se můžeš proměnit. pokud chci nabídnout hráčům něco co nemají, pokusím se jim nabídnout PŘÍBĚH. hru, interakci, nějaký vývoj.
tvoření světa baví jenom maniaky jako jsem já, většina si chce hrát a nechat se obsluhovat. čili, svět a příběh musíš vymyslet ty a nabídnout jim ho. lidi budou svět rádi objevovat, zejména pokud bude mít co skrývat a nacházet. proto jsem předkládal ideu "neperzistentního světa" - to nebyl žádný pokrok nebo podmínka, to bylo zjednodušení do doby, než si modul získá hráčskou základnu (pokud).

na šeské scéně existují akční servery (Demona atd.), existují RP servery (eq), ale neexistuje žádný ST (storytelling) server.... kde by šlo hlavně o příběhy světa, který stojí v pozadí. to je důvod, proč o světě a settingu stále dokola mluvím. na systém nalákáš hráče jednou - vyzkouší a odejde. na příběh ho nalákáš nadlouho nebo i nastálo,pokud mu umožníš se do něj zapojit.

to je můj názor na věc.
howgh
DenGrasse
DenGrasse

Počet příspěvků : 8
Den registrace : 17. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Mon Oct 20, 2008 2:14 pm

Prvně Puppy to řiká správě -> přesně o to mi jde.

S tím tvořením světa, máš pravdu, ale tak samozřejmě musí se to brát s mírou a taky nejsem ochotný na všechno přistoupit (proč dělat něco, co mě samotného nebaví?).
Ohledně ST. Myslím, že by to šlo zasadit i do světa a právě problém. Ve větším počtu hráčů nejde zvládat (před Sferii -> CrodenWorld - vyzkoušel sem si to na vlastní kůži). Pak ne každý má v tu dobu čas (kdy se zakládá) a myslím, že by to bylo jak s kampaní. Ve světě tě taky časem přestane bavit hrát za "něco". To, že tady budeš moct hrát za zombii je spíš takový bonus pro ty hráče, co už omrzelo hrát za norml. postavy, které jsou všude stejné.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Mon Oct 20, 2008 2:45 pm

Já moc dobře vím, že splácanina sci fi as fantasy je hodně náročná, ale pokud se to dobře vymyslí, tak může být k užitku, nehledě na to, že žádný český server tohle nemá...
Příběh do toho hodně patří a umožňuje mi to právě obrovské množství možností oproti ostatním serverům právě díky planetám a jiným sférám.
Např. není problém začít na nějaké planetě všeničící válku, která přinutí většinu postav přejít na jinou planetu (něco nového= zábava).
Nehodlám splácat pátý přes devátý a na to si dávám velký pozor aby to nebylo přeplácaný... pokud se to dobře vymyslí, myslím, že to půjde.
... jinak ještě nevím jak přesně to udělám, ale pravděpodobně vstup do sci fi světa nebude jen tak jednoduchý.
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Puppy Mon Oct 20, 2008 5:14 pm

Myslím že právě Sferie bude nabýzet zpousty možností které jinde nenajdete, už teď nabyzí zpousty užasných věcí a to ještě nemá vytvořený svět. S crodenem sem si už psal jen tak předbežně otom jak by mohl svět chodit a otom aby ten svět žil, ruzné příběhy a zpousty možnosti pro hráče, stím že by se hlavní příběhy začali rozvíjet teprve s nastupem hráčů
Sferie bude mit určitě nějaké meze, nějaká pravidla kam až lze dojít s požadavky, ale rozhodně to bude volnější než kdekoliv jinde :)
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Mon Oct 20, 2008 6:32 pm

Což mi připomíná, že u tý Voodooový PB panenky by měl být hod (vůle, mysl ovlivňující, smrt== vyber si) ale měl by tam být.
Nehledě na to, že Voodoo se dělá na konktrétního člověka a uděla jí každej zručnější člověk (člověk kterej se v tom vyzná).. určitě ne jako artefakt. :)
Ale budiž.. hod by každopádně měl být.
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Tue Oct 21, 2008 1:37 pm

Tak tady Voodoo není uplně běžný a ani IR nemáš žádnou záchranu. Má to bejt právě HODNĚ cenej artefakt s tím, že bude problém objevit jak panenka funguje a rozeznat ji od normální panenky =). Bylo by divný, kdyby to moh udělat "každej" zručnější člověk. Takovýhle spíš RP předměty co nejsou klasicky ve hře bych použil spíše jako artefakty.
Ale ok juknu na to a ještě se rozmyslím .)
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Tue Oct 21, 2008 2:34 pm

No, srovnávat s to reálem není uplně nejlepší... to ti rovnou můžu říct že i na implozi máš záchranu :))...
Na všechno musí být záchrana jinak to odporuje pravidlům nwn a d&d... pokud přímo nechceš odradit všechny tyto hráče, tak se podle nich řiď ;)
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Tue Oct 21, 2008 3:03 pm

-Přidána anketa.
Jasan .) Juknu na to, stejně ten skript ještě celej změním x)
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro George Tue Oct 21, 2008 3:39 pm

K anketě.. :) Klidně pomůžu, ale že bych se přímo podílel, to asi ne ;) :D
Možnost nevím, ale proč si nezahlasovat ;)
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Kapik Wed Oct 22, 2008 4:05 pm

Mě osobně se hodně líbí ten nápad s těma ostrovama. Začínalo by se na jednom ostrově(stejně zezačátku nebude hrát zas tolik hráčů) a pak by se to dál rozšiřovat, třeba i díky hráčům. Napadaj mě příklady jako že se lidi mezi sebou začnou řezat(jak je jejich zvykem) => něktěří jedinci se seberou, odplujou a objeví novej ostrov, třeba neobydlenej, nebo obydlenej, tudíž se budou muset s původnim obyvatelstvem dohodnout nebo je vymlátit:) takhle se třeba rozroste do více ostrovů, které spolu můžou začít válčit, vést intriky atp. Připadá mi že tohle je krásnej základ k různým příběhům(navíc s dostatkem kvalitních DM by to odsejpalo), hráči by se aktivně zapojili a zabavilo by je to aspoň podle mě.
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Croden Wed Oct 22, 2008 5:08 pm

Tento nápad je hlavně pro lidi (jakože rasy), ale příjde mi, že by to nebylo pozitivní pro ostatní "druhy" (nemrtvý, zvířata ...). Jestli postupně rozšiřovat, tak by možná bylo lepší třeba udělat (viz. George) třeba nějakou hranici skřetů, která občas poodstoupí. A cestování na lodi jakože celkově v NWN není tak "akční" a kdyby se to moc využívalo, mohlo by to býti zdlouhavé až místy nudné -> takže bych to tolik nevyužíval -> rozhodně i tak nějaké (v mé myšlence Sferie) cestování, bych zapojil.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro DenGrasse Wed Oct 29, 2008 1:26 am

Kapik napsal:...
.. v podstatě přesně takhle funguje EfU:Archipelago... zbytečný vymejšlet, už to tu jednou je...
DenGrasse
DenGrasse

Počet příspěvků : 8
Den registrace : 17. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY) Empty Re: Svět Sferie z velkým "S" (VŠEOBECNÉ NÁPADY)

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru