Sferie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeFri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeFri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeTue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeThu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeTue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeWed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeFri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeThu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Chléb nám vezdejší dej  I_icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Chléb nám vezdejší dej

+5
Dron
Legition
Gran
DarkPiki
Rotona
9 posters

Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Rotona Tue Jan 04, 2011 6:06 pm

Nemohu upeci chléb - když už je tam na to vybavení a týpek který to vykupuje ale není tam pec na pečení - nebo je ale mě se schovává.

Rotona

Počet příspěvků : 4
Den registrace : 02. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro DarkPiki Tue Jan 04, 2011 6:10 pm

je pec ale schovaná xD
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro DarkPiki Tue Jan 04, 2011 6:25 pm

no kdyžtak se můžem ic domluvit na výkupu surovin :)
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Gran Tue Jan 04, 2011 6:36 pm

Nééé, v pohodě, tady se dohodněte. :D
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro DarkPiki Tue Jan 04, 2011 6:39 pm

hehe xD tak dík no Grane, ale tady jde o to že bych tu vyzradil ic informace o kterých by někdo neměl třeba ani páru , proto to chci řešit asi přez PM nejradši xD a nebo když už takhle OOC domluva o ic věcech tak ve hře.
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Rotona Wed Jan 05, 2011 4:01 am

Není žádná pec schovaná
- tady se tvůrci dopustili malého Fo-pá , pec není oficiálně žádná - je jen jedna v hospodě kam se nesmí chodit .
Což je škoda protože zatím jediný malý craft a nebo jedinná taková zajímavá práce byla přidělena jednomu člověku a ostatní na serveru zřejmě nezůstanou protože pak by byli zařazeny do pracovnío tábora u smrku.
Bohužel NWN je novinka stará 7 let a tak hráči přeharcovali několik serverů a celkem ví co a jak.
mám několik otázek:
- jak dlouho běží provozu schopný server Sferie? Občas kuknu na všechny servery a zdá se mi pred půl rokem neběžela.
- toto je beta verze?
- Jak jsou ještě před ostrým startem rozdělovány hráčům domy a celé crafty a různé posty ?
- Jsou si hráči a DMka (ve hře) rovni ?
- je to veřejný server a nebo jen kamarádský server?
- proč jsou pole a mlýn venku když jediná provozu schopná pec je v hospodě v kuchyni kam nikdo nesmí?
- Proč posílají postavy - které tu jsou od "začátku serveru" nové hráče do podzemí kostela ???? !!!!!
K tomu začátku serveru - to mi říkala hospodská - kdyby jsi toto řekla o Démoně tak by to mělo nějakou váhu , ale
tady je to úsměvné .

Pro mne jsou toto základní otázky rovnost hráčů mezi sebou a slušné jednání DM .
DMka tady zatím díky Líse (alias Wodoo) udělala na mne velmi dobrý dojem , celá Sferie se mi zdála nadějná .
Nerovnost hráčů je však pro mne nepřípustná .
Píšu to ihned a riskuji že budu neoblíbená , píšu to ihned než-li si na server zvyknu a bude se mi hůř odcházet.

Rotona

Počet příspěvků : 4
Den registrace : 02. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro DarkPiki Wed Jan 05, 2011 5:39 am

Hele podle mě jen přehnaně reaguješ. To s tou pecí je IC záležitost a rozhodně není jedna. Ano Sférie ještě neběží tak dlouho aby se o ní dalo říci že bude skoro bezchybná. To že se dodělávají věci postupně a opravujou chyby který občas nastanou vůbec nemusí ovlivňovat tvojí Ic hru. Jde o to že když ti jde o tu pec, tak se domluv s DM o nějaký práci u který k tý peci budeš mít přístup. Sférie mi příjde že se zakládá trochu i na reálnosti a to znamená to že nevím že by měli kdy předtím všechen lid přístup jen tak k peci aby si tam mohli upéct to co potřebujou.
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Gran Wed Jan 05, 2011 7:06 am

DarkPiki napsal:hehe xD tak dík no Grane, ale tady jde o to že bych tu vyzradil ic informace o kterých by někdo neměl třeba ani páru , proto to chci řešit asi přez PM nejradši xD a nebo když už takhle OOC domluva o ic věcech tak ve hře.

Pointa toho mého příspěvku leží v sarkasmu...
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Gran Wed Jan 05, 2011 7:16 am

Rotona napsal:Není žádná pec schovaná
- tady se tvůrci dopustili malého Fo-pá , pec není oficiálně žádná - je jen jedna v hospodě kam se nesmí chodit .
Což je škoda protože zatím jediný malý craft a nebo jedinná taková zajímavá práce byla přidělena jednomu člověku a ostatní na serveru zřejmě nezůstanou protože pak by byli zařazeny do pracovnío tábora u smrku.

O tom se nemůžeme tady hádat, aniž bychom neporušili pravidla o vytahování IC informací do OOC kanálů.

Rotona napsal: - jak dlouho běží provozu schopný server Sferie? Občas kuknu na všechny servery a zdá se mi pred půl rokem neběžela.

Cca 1 semestr.

Rotona napsal: - toto je beta verze?

Ač se tak oficiálně nezajímá, tak fakticky ano. Byla totiž zveřejněna ve chvíli, kdy byla hotová asi jen z 15% (relativně ke stavu, kdy měla být původně zveřejněna) - to proto, že vývoj už trval dlouho a řeklo se, že lepší bude vývoj za běhu. Tj. na SF se stále denodenně pracuje.

Rotona napsal: - Jak jsou ještě před ostrým startem rozdělovány hráčům domy a celé crafty a různé posty ?

Technicky žádný "ostřejší" start už nebude (akorát bude nějaká silnější reklamní masáž, až se dosáhne určitých procent, co se kompletnosti serveru týče).
Hráči si můžou byteček najmout, pokud chtějí vlastní, je to dáno "příběhově". Craft ať si dělá každej jak chce tak chce. U postů je to opět povětšinou dáno "příběhově".

Rotona napsal: - Jsou si hráči a DMka (ve hře) rovni ?

Ne, DM/DSka coby admini si nemůžou být s hráči už jen z logiky věci rovni. Každopádně hráči mezi sebou jsou si rovni - na fórech se sice mohou ještě vyskytnout "Rádci", kteří mohou kecat do tvorby světa, ale ve hře je jim tenhle statut stejně k ničemu. DMka jsou si mezi sebou rovna s tím, že DSka jsou trochu níž (coby novicové) a WB je trochu výš (coby majitel).

Rotona napsal: - je to veřejný server a nebo jen kamarádský server?

Veřejný server, i když tu hraje spousta kamarádů.

Rotona napsal: - proč jsou pole a mlýn venku když jediná provozu schopná pec je v hospodě v kuchyni kam nikdo nesmí?

Opět: O tom se tady nemůžeme bavit, aniž bychom neporušili pravidla o vytahování IC informací do OOC kanálů.

Rotona napsal: - Proč posílají postavy - které tu jsou od "začátku serveru" nové hráče do podzemí kostela ???? !!!!!

Kdo posílá koho do podzemí kostela?
Nehledě na to, co je na tom špatného? Nebo automaticky předpokládáš, že co je v podzemí, to je nějakej brutální dungeon?

Rotona napsal: K tomu začátku serveru - to mi říkala hospodská - kdyby jsi toto řekla o Démoně tak by to mělo nějakou váhu , ale
tady je to úsměvné .

By mě zajímalo, proč "server je lehce v plenkách" fungoval na Démoně, ale tady ne. =)

Rotona napsal: DMka tady zatím díky Líse (alias Wodoo) udělala na mne velmi dobrý dojem , celá Sferie se mi zdála nadějná .

Takže DMko na Tebe udělalo dojem zrovna když ani nebylo DMko, ale hrálo normální postavu. :D

Rotona napsal: Nerovnost hráčů je však pro mne nepřípustná .

O jaké nerovnosti to prosím Tě mluvíš?

Rotona napsal: Píšu to ihned a riskuji že budu neoblíbená , píšu to ihned než-li si na server zvyknu a bude se mi hůř odcházet.

Odkaď sem lidi chodíte, že se všichni bojíte ozvat a hned říkáte "jééé, vy mě nebudete mít ráádi"?
Nesouhlasit není trestný...
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Legition Wed Jan 05, 2011 8:42 am

Zcela nechápu na co si stěžuješ. Spíš se mi zdá, že moc neposlouchá tvoje postava...
Legition
Legition

Počet příspěvků : 185
Věk : 30
Den registrace : 28. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Dron Wed Jan 05, 2011 8:55 am

Znám ten pocit, když přijde hráč na nějaký server, kde to už nějak funguje a má pocit, že všechny výnosné funkce a posty byly už mezi postavy rozděleny a to jen z toho důvodu, že se hráči privilegovaných postav znají s DM apod.
Z části to tak funguje, protože ty posty dostanou hráči zkušených a bohatých postav, které postavení dosáhli především dlouhým a vytrvalým hraním, což je pak zase příčina toho, že po tak dlouhé době se hráči a DM znají ze srazů např. a DM je pak podporují, protože se mohou spolehnout, že to nebudou zneužívat atd.
Nerovnost hráčů je, když nemá každý stejné počáteční možnosti a to na Sferii neplatí a doufám nikdy platit nebude. Nerovnost postav je, když si postavy svojí hrou vybudují nějaké postavení a to je myslím dobře.

Neříkám, že je to tvůj případ, ale mnoho postav se v Listově objeví, ani neví jak, odkud a proč (neznají ani vstupní reáli) a myslí si, že mají automaticky na všechno nárok a jsou si se všemi rovny a NPC jim budou sloužit. Není tomu tak, každá postava začíná na nule (spíš -1) a záleží na ní, jak se uvede a kam to dotáhne (Např. postaví pekárnu - Sferie mě překvapila, jak je proměnlivá a věřím, že i to je možné).
Osobně když potkám někoho "nového", tak metagejmuju a snažim se mu ukázat kde co je atd. ale nedělá mi problém mu dát pěstí, pokud se chová jako hovado.

Každopádně já jsem víceméně špatný hráč (metagamer) bez jakékoliv funkce, tak to berte s rezervou Chléb nám vezdejší dej  Icon_smile
Dron
Dron

Počet příspěvků : 132
Den registrace : 26. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Croden Wed Jan 05, 2011 2:59 pm

Díky všem za pomoc s odpovědí, myslím, že k tomu ani není moc co dodat.
Jen fakt jsem se divil...
Rotona napsal:- proč jsou pole a mlýn venku když jediná provozu schopná pec je v hospodě v kuchyni kam nikdo nesmí?
To má být pole v té hospodě? Nebo naopak pec na poli? Ve hře jsou 3 pece a ano, je ke všem blbý přístup. Ale proč si to IC nezařídit. Požádat hospodského, PC kuchařku, kohokoliv kdo s tím může mít něco společného? Takhle myslíš, že si to OOC vydupeš?
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro DarkPiki Wed Jan 05, 2011 3:25 pm

Crodene ono je problém , že já jsem jí Ic pomohl, ale bohužel nastala chyba že ta pec nefunguje. A to s tím kostelem, poslala nás tam postava Legitiona z Ic důvodu né dungu ale kdyby četla co hráči ve hře píšou tak se to jednalo právě tý pece. Jen se jí nelíbí že prostě že když má volně přístupné suroviny tak prostě nemá volný přístup k věci kterou ten craft chce provozovat.

Podle mě je to tak v pořádku že né vždy bude vše lehce přístupné.
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Legition Wed Jan 05, 2011 4:58 pm

Ano, přesně, kdyby četl co píšu tak by se snad ani nerozčiloval...
Legition
Legition

Počet příspěvků : 185
Věk : 30
Den registrace : 28. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Morgisek Wed Jan 05, 2011 5:27 pm

K pecem není jednoduchý přístup, souhlas. Ale dají se přece dělat jiné věci, než zrovna péct chleba a koláče. Které ostatně nejsou bez práce. A myslím, že je trochu zbrklé shazovat a kritizovat server takhle zkraje hraní. :)

Záleží především na hráči samotném, jestli se mu tady bude líbit a bude-li hrát, určitě si časem každý najde něco, co ho bude bavit.

Rozhodně doporučuji nejdřív pořádně prostudovat reálie a fóra, případně se zeptat hráčů IC ve hře, není -li zbytí klidně i tellem. Aby nedocházelo k různým kiksům, například s použitím magie... ;)

Jinak stojím za tím, že má každý stejné možnosti a nevím o tom, že by někdo někoho protěžoval apod.

Přeju hráči Rotony, aby si tady našel něco, co se mu bude líbit i když se zrovna nedostane k peci.
Na peci to tady rozhodně nestojí.
Hrej dál a budeš taky vědět věci, které ví ti, kteří už tady nějaký pátek hrají. A protože těch pátků není dohromady moc, povzbudivé je jistě i to, že ten "náskok" máš celkem slušnou šanci rychle dohnat :)

Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Croden Wed Jan 05, 2011 5:48 pm

DarkPiki napsal:Crodene ono je problém , že já jsem jí Ic pomohl, ale bohužel nastala chyba že ta pec nefunguje.

Mnoha hráči a mnou pec otestovaná. Jak mohla nefungovat?
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Rotona Wed Jan 05, 2011 8:52 pm

Zdravím Vás ,
musím to asi uvést do správné míry.
Přišla jsem na Sferii dostala se napřed někam na skálu v prostoru k páce , po pomoci DM (WoDoo) jsem se dostala na loď a z ní do Listova . Napřed prohlídka města a obchodů a pak okolí a nákupy . Nakoupila jsem čutoru , louč , ocilku s troudem a jidlo a další věci . Šla jsem do lesíka a vidim jablka - nasbirala jsem je , obešla celou lokaci , slyšela jsem že u kostela v noci chodí duch a pod kostelem někde tam ( nevím kde) jsou Zombíí , Sbírám tedy rybíz , ale co nemohu přehládnout je pole s pšenicí a mlýn - Ne to nejde prostě přehlédnout. Tak jsem koupila i srp a stahovací nůž. Za chvíli jsem měla hlad snědla co jsem měla , s vodou nebyl problem ale s jidlem nastal problém až když jsem koupila dřevorubeckou sekeru - bác a měla jsem jen něco okolo stovky zlatých . Samozřejmně mne hned napadlo řešení : srpem jsem posekala pšenici a umlela z ní mouku , najednou jsem měla plný inventář mouky něco ke 30 pytlů .
Za uplně poslední padesátku jsem si koupila lopatu na pečení chleba a ted - úúúplně každého koho jsem ve hře potkala jsem se ptala !!!!!!!!!!!!!!!! IC samozřejmně - nikdo nic nevěděl . Až na druhý den nějaký malý hobit mi nabidl IC pomoc s těmi pytli - jéénže ono to nefungovalo ani mu a bylo zle - tak do kuchyně - ale už dříve jsem věděla že tam nesmím ,ale neměla jsem volbu , vyhodit tolik těsta no síla to ne . Takže jsem se tam chytla s paní kuchařkou a to už se mi nelíbilo , už jsem byla OOC naštvaná - ona mohla mne zbavit toho nákladu a odkoupit to ode mne - ne nechtěla - naopak mě která jsem neměla prachy stale tvrdohlavě nabízela chleba , ale já měla plný inventář těsta a neměla peníze ale měla hlad !!! No nic zklamaně jsem odešla i s hobitem , že se tajně nalognu ráno , ale najednou jsem dostala tell - ona se totiž kuchařka z hospody spletla a poslala ho mě , v tom tellu si na mne stěžovala, a to mně už normálně urazilo a naštvalo. proto jsem napsala to co jsem napsala.
Ta paní kuchařka nemá ani tolik cti v těle aby ten spletený tell tady přiznala.
Naštěstí jsem potkala na druhý den Lísu a ta mi dala nějaké maso , já díky němu překonala finanční krizi a nyní již žádný chléb nepotřebuji protože už dokážu ulovit jezevce a naporcovat .
Snažila jsem se pochopit Váš systém , ale to se mi nepovedlo.
Doted nevím co jsem udělala špatně , že jsem ženská hubatá to vím i to že si nenechám nic líbit , ale ve hře jsem dělala jen to kam mně hra vedla .
NIKDY NIKDE se mi nestalo to aby s novým ani ne celý den starým hráčem takto jednali staré postavy a vedení serveru a takto mu odpovídali na foru na otázky , zřejmně jsem neprošla uvodním testem , ale tento server neprošel mým testem .
Nashledanou
ještě se rozloučím s Lízou

Rotona

Počet příspěvků : 4
Den registrace : 02. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Gran Wed Jan 05, 2011 9:00 pm

Tak aniž bych ještě stihl ten příspěvek celej přečíst, tak už vidím, že porušuješ pravidla serveru tím, že veřejně vytahuješ IC informace. Mazat to nebudu, ale hlasoval bych pro smazání.

A abych zareagoval (už po přečtení): Systém je zavedenej dle jednoduchého selského rozumu, tzv. "logiky reálného světa", protože se mu snaží Sferie přiblížit tzv. "uvěřitelností" (tj. RPG termín, slabší verze "realističnosti"). To, že ses v tomto nedokázala zorientovat, je nám samozřejmě líto, ale nemůžeme Ti s tím pomoci, protože to není chyba naše, serveru ani nastavení herního světa. Nehledě na to, že jsi první, kdo narazil na "tak velký problém" - všichni ostatní si zvládli poradit, což také o něčem vypovídá.

Ano, občas se lidé ptají, jak se dá z chleba udělat krajíc, ale to je přesně o tom - copak hráče nenapadne to prosté řešení, že je potřeba, stejně jako v reálném světě, vzít nůž a na ten chleba ho použít?

Nejsi ženská hubatá, jsi spíš nepozorná a netrpělivá, no offense. =)

Mimochodem - "kam mě hra vedla" tady není platný argument, protože Sferie je "Sandbox" (pískoviště - můžeš si tam dělat, co se Ti zamane), nikam Tě příběhově nevede (to až hráči a admini).

A nakonec - tento server neprošel Tvým testem, protože Ty jsi neprošla jeho testem, pochopil jsem tě dobře? :D

Nashledanou! =)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Legition Wed Jan 05, 2011 9:41 pm

Nedostatek cti?(beru to snadhledem, jsi zřejmně v afektu kvůli nedorozumnění) Já si nestěžoval na rotu, ale že mně štve že když potkám novou postavu, že jí musím hned vyhazovat a tak, že si proti sobě postaví dalšího hráče. Špatně jsi mně pochopila, stěžoval jsem si na to, že s novýma postavama nemám jinou možnost než se pomalu snima pohádat a to jen proto, že tam lezou přestože je to tak nelogické. Zadruhý jsi nikdy neřekla že mi chceš prodat mouku. Kdybys řekla, IC bych ti řekl, že i stím se dá něco dělat. A další věc. Jako kuchařka by tě tam vyhodila, i kdyby byla třeba jen 3dny stará postava. Nechci tu dávat IC, ale jak jsi si jistě mimo hostinec mohla všimnout, legit je hodná postava a klidně by ti i pomohla.

Jinak jsem ti ještě chtěl říct, že i když jsi se chytla s Legit, tak to přeci neznamená, že je celý server špatný, no ne?

A na konec, žádný test na Sferii není. Sferie je život, nebo se spíše snažíme aby byl život takoví jak to jde s logikou. Třeba jako, neznám žádnou restauraci, kde bych mohl jít do jejich kuchyně. Také to samý, ani na vesnici neexistuje něco jako společná kuchyň vesnice. Takže je celkem logické, že se dostat k pecím je trošku těžší.



Legition
Legition

Počet příspěvků : 185
Věk : 30
Den registrace : 28. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Enesek Wed Jan 05, 2011 9:55 pm

Rotono musím říct, že Gran má pravdu. Každá postava má svůj charakter a hold charakter kuchařky byl takový jaký je.

To co jsi napsala jsem pochopil, že si stěžuješ na to, že ti kuchařka nevyhověla. Proč se tedy zlobíš ty? Měla by se zlobit tvá postava a vše by mělo zůstat v IC sekci. Tím by se vytvořil nějaký děj, mohla si na to za postavu různě zareagovat, udělat ji třeba naschvál, nebo prostě sklopit hlavu a odejít, záleží vše na charakteru tvé postavy a toho se snaž držet.

V reálném světě tě taky nepustí jen tak do restaurační kuchyně aby jsi si mohla uvařit ;) a tak to ber. Rozhodně vše záleží na charakterech, ne každý ti nabídne pomoc ... jsou i tací kteří ti vrazí dýku do zad, okradou a pak udají u stráže za nedovolené nošení zbraně. (bráno do extrému, samo).

Udělej si charakter a toho se drž, párkrát narazíš ale pak ostatní postavy poznáš a budeš vědět jak na ně! Jen připomenu že charaktery mají i NPC.
P.S.: Kuchařka neměla pomlouvat po tellech ale promluvit si s tebou (popřípadě pomoci jak hrát, nebo poradit se systémem) s tím souhlasím.

EDIT: Legition mě předběhl ...
Enesek
Enesek

Počet příspěvků : 309
Den registrace : 22. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro jeronymo Tue Feb 21, 2012 8:36 am

Tak to jsem zvědav sám, jak to zvládnu hh. Hodilo mně to "nahatého" úplně bez prostředků pákou někam do lesa. Tak sem si natáhl ty šusky černý a koukal jak telátko na kamínek v batůžku.
Prý omyl v načítaní postavy....takže do ext.tvorby mně to nepustilo. Ale možná by pomohli odpovědi z forka, jen se mi nechce zakládat a zkoušet x postav.

Jinak výzva jak blázen :) , no uvidíme sem tady 2 den, zbírám co jde a v batohu 0 zlatých...tolik odpověd
pro nové PC. Táhně mně ten.....píseček...o kterém se tady mluvilo....jestli přijdu na pár věcí...uvidíme.

Chápu zatíženost Dm.... a držím palce...Sférii.. neznám ale láká mně "neznámo"

Jen škoda, že je tady asi 5-6 skutečně dobrých světů /serverů/ a PC se soustředí cca do 2.
Jo a pro "škodolibé" - to soustředění lidí ve 2 světech "NEVYPOVÍDÁ" o kvalitě světů nebo přístupu WB..Dm-ek. Spíš o tom, tady a tam je to špatné pojd k nám.....tohle dělají lidi na min. jednom z "preferovaných" serverů v současné době.
......................................................................................................................................................

PO 8 HODINÁCH

.....zkusil jsem ....viděl jsem....zvítězil jsem....jde to....dobrý svět..dodělat lokace a paráda.

Bylo by ho škoda nechat jen tak. Jo a info pro nové PC...... jde začít i s prázdnym batohem a 0 zlatakmi.
Ráno sem měl nulu a zbíráním mám ted kolem 600-700zl. cca za 2 hod.hraní. Koupené pití, jídlo , vercajg na ryby a nože
.......................................................................................................................................................

2 den

"uvařil" jsem si první chleba. K čemu tak asi budou vajíčka a "syrové" ovoce? :)

jeronymo

Počet příspěvků : 2
Den registrace : 21. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Chléb nám vezdejší dej  Empty Re: Chléb nám vezdejší dej

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru