Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Sun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Sat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Fri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Fri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Tue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Thu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Tue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Wed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Sun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Sun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Wed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Tue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Sun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Sun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Fri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Thu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Tue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Tue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Sun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Sat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Hraní RP

Goto down

Hraní RP

Příspěvek pro Gran za Tue Sep 14, 2010 10:53 am

Tipy pro hraní RP
RP = role-playing = hraní role, tj. vžívání se do fiktivního světa a (charakteru) své postavy

1. Ještě než si vytvoříte postavu, zamyslete se nad tím, jaká má být - a nejde jen o to, zda to bude "elf zaklínač" či "trpasličí barbar", ale zda bude zlá nebo hodná, zda bude milá a laskavá či lakomá a nepřející, zda bude veselá nebo smutná, upovídaná či mlčenlivá... bude mít ráda ostatní rasy nebo ne? Bude mít ráda alkohol - nebo si bude dávat zásadně jablečný mošt? Je dobré si tohle dobře promyslet a psát si to na papír - pomůže vám to i správně zvolit povolání. Netrpělivá postava, kterou hnedka všechno znudí, se těžko stane čarodějem, což je povolání vyžadující dlouhé, předlouhé studium, stejně tak kliďas, kterého nic nevytočí, těžko bude barbarem, který svou bojovou "techniku" zakládá na své zuřivosti. Teprve až budete mít jasno, zapněte hru a založte postavu. A při vymýšlení postavy se nebojte inspirovat nějakou postavou z filmu či knihy!

2. Ať už se něčím necháte inspirovat či ne, zvolte si pěkné, dobře znějící a neotřelé jméno (týká se jména postavy, ne účtu). Za jména typu "l33t44" či "SexyMonster123" můžete dostat dokonce ban, stejně tak známá jména jako "Gandalf" či "Harry Potter" nejsou vhodná. Je to vaše postava - nebojte se k ní přihlásit tím, že jí dáte unikátní jméno.

3. Pamatujte, že ve hře cokoliv napíšete, to se týká vaší postavy. Když napíšete do chatu "ahoj", oslovila vaše postava ostatní postavy - ke komunikaci mezi hráči chat ve hře neslouží (pokud nutně potřebujete jinému hráči něco sdělit, použijte tzv. "Tell" - stačí kliknout v chatu na ikonku jeho postavy a pak psát, zpráva se odešle jen jemu). Proto vždy pište jen věci, které by vaše postava opravdu řekla - "dneska večer dávaj v telce hokej" je možná informace, kterou chcete svým spoluhráčům sdělit, do hry ale nepatří. Všechny informace, které smíte napsat, jsou tzv. IC - "in character". Tato zkratka označuje všechno, co se týká přímo postavy a herního světa - na druhou stranu to, co do hry nepatří, je OOC - "out of character". Pokud byste ovšem nutně (v případě krajní nouze!) potřebovali sdělit ostatním něco OOC, začněte svoji zprávu dvěma lomítkama, např. "//sry, musím se relognout". Snažte se ale OOC zprávám vyhýbat.

4. S tím souvisí tzv. hvězdičková notace. Cokoliv napíšete do chatu je to, co postava řekne - pokud to ovšem neohraničíte hvězdičkami. V takovém případě popisujete, co postava dělá - čímž můžete dokreslit celkovou atmosféru. Zprávy ve hvězdičkové notaci jsou psány vždy z pohledu třetí osoby. Pár příkladů: "Ahoj! *usměje se*", "Tak a dost! *zamračí se*", "Dáš si taky? *nabídne čutoru*", "*protáhne se*".

5. Dávejte si pozor na tzv. "metagaming". Občas se vám totiž jako hráči mohou dostat informace, které vaše postava nemá - třeba když na Sferii zemřete, zapomenete vše hodinu před svou smrtí, tj. nebudete si pamatovat svého vraha. Vy jako hráč si ho ale samozřejmě zapamatujete - a pokud ho vaše postava vyhledá a jen tak bezdůvodně zabije, protože vy jako hráč víte, že je to jen msta, dopouštíte se metagame, protože vaše postava na něj přece zapomněla. Stejně tak vaše postava nezná jména ostatních postav, protože se jí nepředstavili, ačkoliv vy jejich jména znáte, protože ve hře má každý své jméno nad hlavou. A takhle je to s čímkoliv - metagame je prostě zneužívání OOC informací k IC účelům. Nikdo nemá rád metagamery, protože to kazí dobrou hru - a může to vést až k banu.

Pokud pořád netušíte, jak hrát RP

...tak si zkuste "role-playing" vygooglit nebo si přečtěte naprosto vyčerpávající sekci "Jak hrát RP" na serveru Equilibrie.
Ačkoliv věříme, že pokud budete znát sekce Důležité informace (a tedy i zde uvednené tipy k hraní) i Informace o světě, na zbytek už přijdete ve hře - stačí si jen založit něco neextrémního, do ničeho se nehrnout a trochu se rozkoukávat: od ostatních hráčů pak hravě okoukáte, o čem RP vlastně je.

Pokud máte naopak problémy s ovládáním hry (např. nikdy předtím jste nehráli NWN) či jsou pro vás některé nové systémy na Sferii velkou neznámou, přečtěte si jednoduchý Manuál, který vás seznámí s tím nejzákladnějším.

_________________
what the-
avatar
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru