Sferie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeFri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeFri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeTue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeTue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeWed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeFri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeThu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Sferijská božstva - Stránka 5 I_icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Sferijská božstva

+4
Street_cz
Gran
Puppy
Croden
8 posters

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro George Tue May 19, 2009 8:50 pm

Hubenej Santa v šedým hávu případně s holí v ruce!
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Wed May 20, 2009 8:23 am

Mně se líbí Crodenova vize z Gran Torina ;)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Puppy Wed May 20, 2009 1:02 pm

ja si ho predstavuju jako Grana se spicatym kloboukem, holí a delšími vousy :)
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Wed May 20, 2009 1:48 pm

Sferijská božstva - Stránka 5 Gran_05
Rok dva tři stará fotka ;P
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Croden Thu May 21, 2009 3:01 pm

Zapojte se i ostatní a uvítáme, když se rozepíšete .). Potom kdyžtak to nějak schrneme a dal bych asi hlasování.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Puppy Thu May 21, 2009 8:20 pm

Gran napsal:Sferijská božstva - Stránka 5 Gran_05
Rok dva tři stará fotka ;P


jo tak tohle je jasna moje představa starce xD
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Tue May 26, 2009 9:19 am

Tak to vypadá, že proti jménu Haret pro Starce nikdo není, takže to bychom měli, ne? =))
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Croden Thu May 28, 2009 2:23 pm

Ok. Taaak. K dalšímu:
Tulák
Zatím byli navrhnuty jména: Othelo, Rogu, Damien, Lomen, Sailen, Talran

Tulák
Jeho doménou je příroda (ale ne počasí) a živly. Jeho výsadou je svoboda a nespoutanost. Jeho aspekty jsou putování, hledání, všichni ztracení se k němu obrací s prosbou - a patří k jeho aspektu i mužná krása. Je uznáván lidmi, převážně dobrodruhy, ale také elfy, kteří žijí mezi lidmi, protože nejvíce připomíná elfího boha (elfové mají více méně vlastní náboženství, které spočívá ale spíše v uctívání přírody jako takové než konkrétních bohů - proto ho zde nerozebírám; kdyby byli elfí "bůžci" personifikováni do jednoho boha, vypadal by nejspíš jako Tulák (ale možná by to byla žena)). Díky prvnímu zmíněnému k němu vzhlíží i druidové. Tulák kromě svobody miluje radost, veselí a vášeň, někdy je korunován i králem opilců. V rámci svobody, radosti a vášně miluje - miluje ženy, miluje krásu, miluje umění. Na druhou stranu ale zná širý kraj, mnoho zažil a jako takový zvládne být i přemýšlivý. V aspektu přemýšlivosti a prvně zmíněné přírody (a živlů) se k němu obrací druidé.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Street_cz Thu May 28, 2009 2:27 pm

Tulák... co k němu říct, já bych mu jméno nedával... mně se "Tulák" líbí jako samotné.. takový bůh "bezejména" :) a každý by ho mohl nazývat svým způsobem... někdo by mu říkal bratře, někdo pane, někdo by ho nazval svým vlastním jménem.. taková možnost by byla krásná, nemyslíte? mně rozhodně by se to tak zamlouvalo, více jmen (dle postav) pro jednoho boha.. No snad mě za to neukamenujete :o) a jak bych si ho představoval... Jako může v otrhané kutně a v kápi - nikdo by nevěděl, jak vlastěn vypadá.. pomáhal by všem (nehledně na rasu) v nouzi při svých cestách a naopak trestal ty, kteří by cesty jiným hatili... A právě naopak, bych byl pro, aby ovládal počasí.. když se naštve, sešle na něčí pouť pořádnou bouřku ať si to vyžere
Street_cz
Street_cz

Počet příspěvků : 459
Den registrace : 07. 10. 08

https://www.youtube.com/user/TheOKapal

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Thu May 28, 2009 5:09 pm

Tak nezáleží na tom, čemu se dá přednost - řekli jsme, že každý bude mít jméno. A klidně to může být tak, že Tulákovo nikdo používat nebude, všichni o něm prostě budou mluvit jako o "Tulákovi"... někteří ani nemusí vědět, jaké je jeho "jméno" ;)
Tj. jedna věc je jméno (jména - i "Tulák" je jméno), věc druhá, jak bude nazýván...
Také jsem pro, aby se o něm mluvilo jako o "Tulákovi", na druhou stranu, kvůli komplexnosti a tak to chce nějaké "fantasy pojmenování" (viz. doposud padlé návrhy). =)

Mně se nejvíc líbí poslední tři - Lomen, Sailen a Talran. =)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Street_cz Thu May 28, 2009 5:17 pm

nepochopil jsi moji myšlenku :o) tak an vysvětlenou - na webu bude, že nikdo nezná jeho pravé jméno... Někdo mu říká "Tulák" podle jeho vzhledu a chování, většinou ti, kterým pomohl a kteří se s ní setkali pouze jednou... Samozřejmě, že se mu musí přidělit pravé jméno, ale to bych nezveřejňoval... Ale ať si mu říká každý jak chce, podle toho, jakou k němu má náklanost... měl jsem ještě něco na srdci, něco co by to vysvětlilo a čím bych to všechno rozumně argumentoval.. ale už mi to vypadlo =P
Street_cz
Street_cz

Počet příspěvků : 459
Den registrace : 07. 10. 08

https://www.youtube.com/user/TheOKapal

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Thu May 28, 2009 5:21 pm

Jsem si tak uvědomil, rozdíl mezi elfy a lidmi by mohl mít zásadní v tom, že zatímco lidé mají patriarchát (nadřazenost mužů), elfové by měli matriarchát (nadřazenost žen). V náboženství by se to projevilo tak, že je jeden bůh přírody (u elfů uctívaný přednostně, i když jsem si je představoval tak, že budou mít bohů víc, budou abstraktnější a tak, budou to spíš takové \"duchové věcí\" (stromů, kamenů... ;))), který má jedno jméno. To jméno by bylo elfí, ale používali by ho i někteří lidé pro Tuláka. Tulák by byl v mnoha aspektech podobný elfímu bohu a co je důležité, _pro polidštěné elfy by to byl jeden a ten samý bůh_ - podstatný rozdíl by byl ale v tom, že elfí bůh by byla bohyně, žena, zatímco Tulák je muž, což by byl projev vlivu lidství na něm. Tím bychom měli krásný náboženský rozpor mezi polidštěnými a \"divokými\" elfy - jedni by považovali svého boha za muže, druzí za ženu (několik podobných sporů již v historii bylo, například v křesťanství se kolem roku 325 n. l. na Nikaiském koncilu hádali o \"Otec vs Syn\"). Také by bylo takto možné rozpoznat, zda elf, se kterým se kámošíte, uctívá víc staré zvyky a lpí patriotisticky na svém elfství, nebo už od lidí začal přebírat některé jejich zvyklosti (samozřejmě stále může své elfství velice ctít, neznamená to nutně hned, že jde prostě jen o člověka se špičatýma ušima).

Street_cz napsal:nepochopil jsi moji myšlenku :o) tak an vysvětlenou - na webu bude, že nikdo nezná jeho pravé jméno... Někdo mu říká "Tulák" podle jeho vzhledu a chování, většinou ti, kterým pomohl a kteří se s ní setkali pouze jednou... Samozřejmě, že se mu musí přidělit pravé jméno, ale to bych nezveřejňoval... Ale ať si mu říká každý jak chce, podle toho, jakou k němu má náklanost... měl jsem ještě něco na srdci, něco co by to vysvětlilo a čím bych to všechno rozumně argumentoval.. ale už mi to vypadlo =P

Jenže to by nedávalo smysl, aby jeho "pravé jméno" nebylo známo... nedávalo by to logiku, když existuje mezi elfy a lidmi vazba právě přes Tuláka... takže na webu by to určitě viset mělo, ale klidně to tam může být někde schované s poznámkou, že je to spíš jméno pro "elfí verzi" a že dost lidí ho ani nezná. ;)


Naposledy upravil Gran dne Thu May 28, 2009 5:41 pm, celkově upraveno 1 krát
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Kapik Thu May 28, 2009 5:28 pm

Gran napsal:Jsem si tak uvědomil, rozdíl mezi elfy a lidmi by mohl mít zásadní v tom, že zatímco lidé mají patriarchát (nadřazenost mužů), elfové by měli matriarchát (nadřazenost žen). V náboženství by se to projevilo tak, že je jeden bůh přírody (u elfů uctívaný přednostně, i když jsem si je představoval tak, že budou mít bohů víc, budou abstraktnější a tak, budou to spíš takové \"duchové věcí\" (stromů, kamenů... ;))), který má jedno jméno. To jméno by bylo elfí, ale používali by ho i někteří lidé pro Tuláka. Tulák by byl v mnoha aspektech podobný elfímu bohu a co je důležité, _pro polidštěné elfy by to byl jeden a ten samý bůh_ - podstatný rozdíl by byl ale v tom, že elfí bůh by byla bohyně, žena, zatímco Tulák je muž, což by byl projev vlivu lidství na něm. Tím bychom měli krásný náboženský rozpor mezi polidštěnými a \"divokými\" elfy - jedni by považovali svého boha za muže, druzí za ženu (několik podobných sporů již v historii bylo, například v křesťanství se kolem roku 325 n. l. na Nikaiském koncilu hádali o \"Otec vs Syn\"). Také by bylo takto možné rozpoznat, zda elf, se kterým se kámošíte, uctívá víc staré zvyky a lpí patriotisticky na svém elfství, nebo už od lidí začal přebírat některé jejich zvyklosti (samozřejmě stále může své elfství velice ctít, neznamená to nutně hned, že jde prostě jen o člověka se špičatýma ušima).

jop, to by bylo pěkný:)

jinak mě se jako jméno líbí Talran
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Street_cz Thu May 28, 2009 5:40 pm

proč by muselo být známo jeho jméno? on se jako bůh nikde nepředstavil... většinou dávaj bohové svým příznivcům např. nějaká přikázání, ve kterých zveřejňují svá jména..ale u Tuláka bych to právě nedával, že se ví jeho pravé jméno... elfové/lidé si ho pro něj můžou vymyslet, ale on se tak jmenovat nemusí, a proto většina ho bude nazývat právě přes Tuláka či bratra... takhle bych to viděl já
EDIT: jen dodám, že se moc nestotožňuju s jeho reáliemi, co napsal Croden.. proto jsem to takhle rozepsal, jak bych to viděl..zda to tak schválí je na něm
Street_cz
Street_cz

Počet příspěvků : 459
Den registrace : 07. 10. 08

https://www.youtube.com/user/TheOKapal

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Thu May 28, 2009 5:46 pm

Street:
Uvědom si jednu věc - žádné ze jmen, které tady vymýšlíme, nemusí být to Pravé Absolutní Boží Jméno. Bohové se lidem nepředstavují - lidé bohy pojmenovávají. To je důvod, proč by to jméno mělo být alespoň částečně známé. Je dokonce mnohem častější, že je jméno známější než bůh sám - a samozřejmě, jediným jménem pro boha [Tuláka] může být "Tulák", ale pakliže lidi pojmenovali všechny ostatní bohy, určitě mají jméno i pro něj. Říkám, může být málo známé, může být _nepoužívané_, ale musí existovat a musí být zapsáno, jinak to nedává smysl.
A ještě jednou připomínám, že ta jména jsou kvůli komplexnosti - vůbec nemusí být používána, dokonce to může být i společností používáno za "divné". Třeba nebude existovat žádný člověk, který by o Tulákovi mluvil jménem, které tu vytvoříme - přesto to jméno ale musí být alespoň minimálně známé a musí existovat (a s nějakým pravým jménem boha, které zná jen bůh sám, tohle vůbec nesouvisí).
A co se týče reálií - dvě věci:
1) Croden citoval z původní koncepce, kterou jsem vytvořil a kterou sis mohl přečíst už před pár týdny. ;)
2) Napiš, jak si Tuláka představuješ ty. =)

Jinak původní alternativy pro "Tulák" (uvádím je proto, že všechny tyto aspekty se v něm dají nalézt): Žebrák, Chodec, Hraničář, Druid, Cestovatel, Dobrodruh, Smíšek, Bard, Mladík

Tak zatím se vyjádřil fakticky jen Kapik - pro jméno Talran. Mně se také docela líbí - přemýšlel jsem ještě nad Lomen, ale to zní příliš "Řádově".
K Talran jde taky vymyslet hezkej "elfí zápis", něco ve stylu, že by se to četlo podobně, ale trochu odlišně, a psalo by se to třeba Tae'lran =P

Nějaké další názory? =)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Street_cz Sat May 30, 2009 8:06 pm

jak jen kapik? snad i já, ne? jsem se tady rozepsal..pff, prej jen kapik :D a pokud jde o jméno, je mi to celkem jedno..ale taky bych volil raději Talran... ale stejně je to pořád "tulák" :P
Street_cz
Street_cz

Počet příspěvků : 459
Den registrace : 07. 10. 08

https://www.youtube.com/user/TheOKapal

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Sat May 30, 2009 9:15 pm

Mluvil jsem o jménu. Ty jsi žádný další návrh na jméno nedal a ke stávajícím jsi se také nevyjádřil - řešil jsi jen principiélní otázku fungování, jejíž problematiku jsem ti, jen tak mimochodem, vysvětlil a která s výběrem jména nesouvisí (aneb když vybíráme jméno, tak hláška "neměli bychom vybírat jméno" nepřispívá výběru, o kterém jsem mluvil). Takže jen Kapik. =)

Ano, stále to bude Tulák - stejně jako Haret zůstává také Starcem. ;) Frekvence používání jednoho či druhého pojmenování s pojmenováním samotným nesouvisí. =)

EDIT: Jinak s tvým hlasem jsou to nyní 3 body pro Talrana =P Crodene, co myslíš ty? =)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Croden Sun May 31, 2009 7:21 am

Gran napsal:Jinak s tvým hlasem jsou to nyní 3 body pro Talrana =P Crodene, co myslíš ty? =)

Talran. Necháme, jestli se nechtějí vyjádřit ještě ostatní a pak pudeme dál.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Sun May 31, 2009 7:31 am

Ok, počkáme do zítřka. .)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Puppy Sun May 31, 2009 10:02 am

no dobře Talran, ale dost blbe se mi to vyslovuje =P. Jinak podlevšeho ma dáma být s tulakem, takže by bylo divne aby si elfove mysleli ze to je zena :)
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Kapik Sun May 31, 2009 10:04 am

Puppy napsal:no dobře Talran, ale dost blbe se mi to vyslovuje =P. Jinak podlevšeho ma dáma být s tulakem, takže by bylo divne aby si elfove mysleli ze to je zena :)

Tady může jít jen o výklad určitejch ras, lidé si ho můžou představovat jako muže, co je s Dámou, zatímco elfové tohle nemusej uznávat a můžou ho považovat za ženu, co s Dámou není:)
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Sun May 31, 2009 10:34 am

Přesně tak, jak to popsal KapiK - mluvíme o dvou pantheonech, elfím a lidském, přičemž jeden bůh je tak nějak "sdílený". V elfím pantheonu Dáma ovšem, narozdíl od lidského, není, což ale nijak nevadí. Ty bohové - mužský i ženský - jsou si sice podobní, ale jsou to vlastně "dva" bohové, když to takto zvenku rozebíráme. .)
A je důležité to "zvenku", které říkám, protože ta vazba mezi těmi bohy nemusí být tak zjevná a silná - mohou si ji uvědomovat jen kněží a teologové, zkrátka lidé, kteří to studují. Elfové (nepolidštění) se vůbec nemusí starat o nějakou podobnost s Tulákem a naopak, lidé nemusí řešit, že Tulák má nějaký elfí ekvivalent, kterej je ještě k tomu ženská. (Mimochodem, obě strany budou určitě věřit, že se svým bohem přišli jako první... a někteří můžou podobnost bohů přijímat a uznávat i ty, kteří nevěří přímo v jejich boha, ale v jeho "ekvivalent", jiní to ale zase mohou považovat za vrchol rouhačství a provokaci... a uprostřed budou ti, co tam tu podobnost nevnímají, prostě to jsou dva úplně jiní bohové (a takových může být většina).) =)

Navíc se dá říct, že elfí verze tohoto boha v sobě obsahuje aspekty lidské Dámy. Dáma je "emancipovaná žena", je to žena silná a dominantní, představuje válku a lásku (silnou, žárlivou). Tulák je muž, je to muž silný a je to pán svého osudu, protože si jde vlastní cestou - a i když je Dáma "emancipovaná", tak sedí doma, zatímco on poznává svět.
Naproti tomu elfí bohyně "Tael'ran" (je někdo proti tomuhle přepisu? Začal bych ho používat, aby se o tom snáze mluvilo (Tj. "Tulák Talran vs bohyně Tael'ran")) má Tulákovu svobodu a "jde si vlastní cestou" (plus jeho přírodní aspekty a tak), ale přitom je to žena - silná, dominantní, všeobecně milující, tj. je zde opět krásně vidět, že elfové mají matriarchát. Tedy svým způsobem je Tael'ran kombinací Tuláka a Dámy (od ní může mít (nemusí, říkali jsme, že elfové budou mít hromady bůžků a polobohů, kteří můžou mít každej klidně jen jeden aspekt (jeden blesky, druhej déšť), takže není důvod vytvářet jim všeobecného(popř. všeobecnějšího) boha, byť budeme Tael'ran považovat za primární a spojující všechny ostatní) také počasí atd.), i když na první pohled bude rozhodně podobnější Tulákovi (protože Dámě se podobá hlavně právě v tom, že je žena, ostatní podobnosti z tohoto faktu vyplývají). =)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Gran Sun May 31, 2009 10:48 am

Ještě taková věc - pokud by mělo víc lidí problém s výslovností, můžeme nechat elfí "Tael'ran", ale lidé to klidně můžou mít ne jako Talran, ale jako Taran, což mi ale přijde příliš tvrdé... nebo pro snažší výslovnost prohodit "l" a "r" (to lidé často dělají), tj. byl by to Tarlan. Hmm? =)
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro George Sun May 31, 2009 11:14 am

1. To jméno zní celkem dobře
2. Stále si z nějakýho důvodu představuju tuláka jako hnusnýho bezdomovce
3. Grane, nepiš kurva takový dlouhý příspěvky, kdo to má číst? :D
George
George

Počet příspěvků : 409
Věk : 31
Den registrace : 15. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Kapik Sun May 31, 2009 11:23 am

Gran napsal: 1. odstavec

jo s tim souhlasim....a konečně bude možnost hrát pořádnýho inkvizitora:)
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Sferijská božstva - Stránka 5 Empty Re: Sferijská božstva

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru