Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Sun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Sat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Fri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Fri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Tue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Thu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Tue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Wed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Sun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Sun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Wed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Tue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Sun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Sun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Fri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Thu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Tue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Tue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Sun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Sat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Manuál

Goto down

Manuál

Příspěvek pro Gran za Sat Oct 30, 2010 2:16 pm

Nevíte si na Sferii rady? Neumíte to s NWN?

MANUÁL!

1. Neverwinter Nights

Několik rad a zásad pro hraní v Neverwinter Nights.
1. Celý svět je rozdělen na lokace, mezi kterými probíhá načítání. Přesun mezi lokacemi umožňují tzv. "přechody", které nejsou všude - najdete je ale zpravidla na cestě, která končí na kraji lokace apod. (mohou být ale kdekoliv - i tam, kde cesta není, ale třeba i uprostřed lokace: dveře do budovy jsou druhem přechodu). Jsou to modré obdélníky na zemi, na které musíte kliknout. Někdy stačí na ně prostě šlápnout (pomocí šipek/WASD), ne vždy si vás ale přechod musí všimnout.
2. Než se naučíte rozeznávat předměty, které jsou ve hře použitelné, používejte tlačítko TAB - všechno se vám tím zvýrazní.
3. Pokud se vaše životy (hit pointy) dostanou pod nulu, neumíráte, ale padáte do bezvědomí. Stále je ještě šance, že nevykrvácíte, ale proberete se. Až když se dostanou na -10, jste mrtví - můžete počkat na místě pro pomoc (ta ale málokdy přijde), nebo stačí kliknout Znovuobjevení (za smrt ztrácíte zkušenostní body).
4. Nezakládejte si postavy s totožnými jmény. Server se s tím těžko vypořádává a pravděpodobně to povede ke ztrátě obou postav.
5. Pokud potřebujete někomu nutně něco soukromě sdělit, je lepší tím nerušit ostatní. Pro využití tzv. Tellu stačí kliknout v chatu na ikonku hráče, kterému chcete psát - do řádku pro psaní se vám automaticky hodí příkaz, který pošle následující zprávu jen jemu (uvidí ji zeleně). Příkaz má tvar: /tp "ACCOUNT HRÁČE"
6. Pokud chcete zkontaktovat admina kvůli nějaké technické záležitosti (bug, apod.), která nesouvisí s hraním (je OOC, viz. Slovníček), použijte tzv. DM kanál (vyberte vlevo vedle řádku pro text "PJ" nebo před samotnou zprávou napište "/dm"). Zprávy z tohoto kanálu se zobrazí pouze adminům.
7. Pokud chcete zkontaktovat admina kvůli nějaké záležitosti, která se týká samotného hraní postavy (tj. je IC), použijte tzv. kanál Družina. To, co do tohoto kanálu napíšete, uvidí všichni hráči, se kterými jste v družině, plus všichni admini. Do tohoto kanálu tedy pište přímo to, co postava říká a udělá, ne "//prosím pomoc" (takové zprávy patří do DM kanálu).
8. Chcete-li někomu sdělit něco na krátkou vzdálenost, vyberte možnost Šeptat. Zpráva se zobrazí šedivě - a to pouze tomu, kdo stojí poblíž.

2. Sferie

Několik rad pro hraní na Sferii.
1. Nezapomínejte, že většina obyvatel reaguje na magii agresivně. Vyvarujte se čarování na veřejných prostranství, může vás to stát život.
2. Rozhovory s NPC jsou propracované - často se k nim můžete chovat velmi nepřátelsky či agresivně. Ne vždy se vám ale musí snaha prohlédnout všechny dialogové možnosti vyplatit.
3. Sferie nabízí mnoho věcí, které můžete provádět se svojí postavou - nabízí nové schopnosti pro některá povolání, jste nuceni se svou postavou spát, pít... všechny tyto možnost ovládáte přes tzv. Hráčské menu. Spustíte ho buď tak, že napíšete příkaz "/menu" (v chatu se nezobrazí), popř. stačí použít Odpočinek (stisknete klávesu R, na které je Odpočinek defaultně nastaven). Velmi důležitá je položka "4. Ovládání postavy". Doporučujeme se s Hráčským menu co nejdříve seznámit.
4. Na Sferii může být těžké se ze začátku uživit - vaše nová postava nebude mít dost sil na to, aby se živila jen zabíjením příšer, takže si musí najít klasické povolání. Pro výkon většiny povolání ale potřebujete nějaký předmět - např. dřevorubec potřebuje sekeru. Dobře proto zvažte, jak naložíte s pěnezi do začátku, protože pokud nakoupíte hromady zbytečností, může být pro vás později velice obtížné si vydělat (nejen na zbraň a zbroj, ale i na jídlo). Nezapomínejte, že nemusíte mít za každou cenu už od začátku zbraň!
5. Adminé (DM a DS) se mohou vtělovat do NPC, ale nelekejte se a hrajte, jako by se nechumelilo. Pokud si v rozhovoru s DM (za NPC) vyžádáte obchod, který vede NPC normálně, DM opustí NPC a vy musíte začít přednastavený rozhovor s NPC a obchod si otevřít.
6. Následující skilly/featy jsou na Sferii k ničemu - všechny výroby (zbraní, zbrojí, prostě Bioware craft), Povalení, Ride a featy související s jízdou na koni.
7. Při hře na Sferii přemýšlejte! Snažte se chovat tak, jak byste se chovali, kdybyste tam byli vy sami. Opravdu ve svém reálném životě všude běžíte? Ne, jenom když spěcháte (pro chůzi využijte Mód Hledání). Máte problém rozdělat ohniště? Zkuste se zamyslet, co byste k němu reálně potřebovali. Vaše postava nezvládne sníst celý bochník chleba? Zkuste ho nakrájet! Nevíte jak? Zkuste zapřemýšlet a leda až narazíte na problémkterý opravdu nezvládáte sami vyřešit, hledejte pomoc: Nejprve IC, až potom na fórech!

_________________
what the-
avatar
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Manuál

Příspěvek pro Croden za Wed Nov 10, 2010 10:32 pm

avatar
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

Zobrazit informace o autorovi http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru