Sferie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Měna I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Měna I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Měna I_icon_minitimeFri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Měna I_icon_minitimeFri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Měna I_icon_minitimeTue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Měna I_icon_minitimeThu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Měna I_icon_minitimeTue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Měna I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Měna I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Měna I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Měna I_icon_minitimeWed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Měna I_icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Měna I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Měna I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Měna I_icon_minitimeFri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Měna I_icon_minitimeThu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Měna I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Měna I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Měna I_icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Měna I_icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Měna

+8
Kapik
DarkPiki
Wolf
Gran
Puppy
Nalk
Croden
Srubak
12 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Měna Empty Měna

Příspěvek pro Srubak Sun Oct 03, 2010 8:35 pm

Tak mě napadá, jak to bude na Sf s měnou, bude to klasicky jako v singlu, nebo jako na Eq?

Myslím si, že většina budoucích hráčů je z Eq zvyklá na měnou Eq (měďák, stříbrňák, zlaťák a platinka). Já osobně jsem pro měnu z Eq. Ale taky chápu, že se s tímhle Crodík nechce dělat, komu by se taky chtělo. :P


Jinak nevím jestli se to tu už řešilo, kdyby jo, tak pardon za spam. :D
Srubak
Srubak

Počet příspěvků : 270
Věk : 29
Den registrace : 24. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Sun Oct 03, 2010 9:09 pm

Jsem zásadně proti měně, jako je na Equilibrii.
Na Sferii je klasická nwn měna.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Nalk Sun Oct 03, 2010 11:07 pm

původně jsem chtěl napsat celý rozbor o nosnosti postavy, ale shrnu to do jednoduchého bodu:

mince na EQ mění dle aktuálního rozměnění zatížení postavy v rozmezí 0 na 10 (možná 15.. víc? .. nepočítal jsem to, vím jen od oka kolik mi tam skáče kdy) liber, které např. pro mágy můžou znamenat rozdíl mezi překročením hranice nosnosti... pokud nemáte přímo válečnický charakter s maxlou silou (např. klerika) a nesete u něj i tak plnoplátovku a pavézu, tak to opět znamená rozdíl mezi chůzí a během.. no a když dostanete dispelem, tak vám nepomůže ani to, že jste mág/klerik, protože nemůžete zrovna moc čarovat, nemůžete utíkat a to vše pro pár měďáků
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 6:58 am

Na Eq to beru jako jeden ze špatných systémů, stejně jako systém teploty a placos.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Puppy Mon Oct 04, 2010 8:40 am

dobre to maji udelane na kandelabrii, tam maji normalni zlataky z nwn akorad ze kazda postava nazacatku obdrzi mali item mesce, a vaha toho mesce je zavysla na zl kolik postava ma. takze kdyz nema zadne zlaty mesec vazi 0,1lib. kdyz ma u sebe treba 50k zl. tak vaha mesce se zvysi na 50 liber. jinak ten mesec nema zadne dalsi vyuziti neda se otevrit ani nic snim delat ani odlozit. jenom se u nej zvysuje vaha podle toho kolik ma u sebe penez postava.
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Gran Mon Oct 04, 2010 2:25 pm

To zní celkem dobře.
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 2:39 pm

Puppy napsal:dobre to maji udelane na kandelabrii, tam maji normalni zlataky z nwn akorad ze kazda postava nazacatku obdrzi mali item mesce, a vaha toho mesce je zavysla na zl kolik postava ma. takze kdyz nema zadne zlaty mesec vazi 0,1lib. kdyz ma u sebe treba 50k zl. tak vaha mesce se zvysi na 50 liber. jinak ten mesec nema zadne dalsi vyuziti neda se otevrit ani nic snim delat ani odlozit. jenom se u nej zvysuje vaha podle toho kolik ma u sebe penez postava.

Rozhodně to zní zajímavě, jinak my to příjde jako dost zbytečný systém, ale něco to do sebe má. Kouknu se na to, nejsem si jist, jestli to půjde tak lehce a jestli to nebude moc zlobit.

EDIT: Tak už vím jak to udělat, otázka tedy je, jestli to implementovat do hry a jeslti to vázat na "item navíc" měšec, nebo runu uložení (aby to nezabíralo víc místa).
EDIT2: Je to vložené do hry, týká se to částek 5k+ co už mají nějakou váhu. Váže se to na runu uložení (jediný item je nutný mít v inventu).


Naposledy upravil Croden dne Mon Oct 04, 2010 5:07 pm, celkově upraveno 1 krát
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Wolf Mon Oct 04, 2010 4:28 pm

Croden napsal:Na Eq to beru jako jeden ze špatných systémů, stejně jako systém teploty a placos.

Mě na tom nic zas tak špatnýho nepřijde. Nikdy nemám postavu na hranici nosnosti, protože vím, že by mohla na to doplatit a tak si to kontorluju. Ty peníze zase tolik neváží. Co vidíš špatně na systému teploty? Ten na Sf nezavedeš? To je škoda.. bude to, myslím si, kazit hru. Už vidím, jak do ledových hor běží skupina sexy upírek s lehkým sexy hadříkem přes přirození. V horách vánice a oni si v klidu odpočívají ve sněhu. Tohle mi doooost vadilo an Thalii.
Placos? No comment, ale dá se s tím hrát =)
Wolf
Wolf

Počet příspěvků : 212
Den registrace : 24. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Gran Mon Oct 04, 2010 4:34 pm

Ad měna a nosnost: To, co se IMO Crodenovi na měně nelíbí, není to, že ti to omezuje nosnost - to je naopak jediné pozitivní. Dementní je ta měna samotná - musíš pořád přepočítávat a ty jednotky jsou dost nepřirozené: ano, můžeš si zvyknout, ale proč si vůbec zvykat, když je to zbytečný?

Ad teplota: Systém teploty je obtížné nastavit tak, aby byl přirozený - nehledě na to, Wolfe, upíři necítěj zimu, takže tvůj příklad je trošku mimo. ;)

Ad PLACOS: "dá se s tím hrát"? To je argument jak řemen. ;P
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 4:50 pm

Plně souhlasím s Granem ;-).

Co jinak řikáš Wolfe na Puppyho návrh ohledně měny a nosnosti?
Jinak s těma upírkama by to mohlo bejt fakt hot, ještě když jsou na Sferii ty nový animace, ani hadříček by mít nemuseli.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Nalk Mon Oct 04, 2010 4:53 pm

S PlaCoSem se dá hrát.. teplota je otravná, protože ty rozmezí a tak jsou nastavený tak nějak ... netolerantně, takže ve výsledku to je tak, aby ses každý tři lokace převlíkl :D ... a u peněz - to mě vadí ta váha spíš, než počítání. Ale to je tím, že tyhle kupecký počty mi celkem jdou :D
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 5:09 pm

Teď jsem to vložil do hry a funguje to v praxi tak, že v tu chvíli kdy dosáhnete 5000zl+ tak se vám mince začnou těžknout -> tedy dokud máte pod 5000zl, tak vlastně jste bez omezení, ale v tu chvíli kdy dosáhnete 5000, zvýší se zátěž na 5 liber a jde to pak dál. Váže se to na item runa uložení, takže vám nepřibyde nový item měšec (akorát by zabíral místo).

Co říkáte na tohle?

Nalk napsal:S PlaCoSem se dá hrát...

To tu vůbec neřešte, buďte rádi, že na Sf není =P.

Nalk napsal:...teplota je otravná, protože ty rozmezí a tak jsou nastavený tak nějak ... netolerantně, takže ve výsledku to je tak, aby ses každý tři lokace převlíkl :D ...

To je ten problém. Tohle neustálý kontrolování a tak, mi akorát hru kazilo...

Nalk napsal:a u peněz - to mě vadí ta váha spíš, než počítání. Ale to je tím, že tyhle kupecký počty mi celkem jdou :D

S těma počtama - mě to příjde jako naprosto zbytečný. Proč hlavně? Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě. S tou váhou mi to příjde jinak celkem realnější - ale teď nemyslím Eq systém, ale teďka ten Sferijský. Co myslíš?
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Puppy Mon Oct 04, 2010 5:21 pm

s placosem se da hrat, ale jen pokud si zvyknes na to ze je hra dost omezena a ze ti nejaky system radi jak mas hrat :), jestli ti tohle nevadi tak si s placosem zahrajes krasne rp xD . Teploty jsou pekne ale nejde myslim dostatecne ten system vychytat tak, aby fungoval spravne a aspon trochu realne. Proto si myslim ze je lepsi aby si kazdy teplotu zahral sam.
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro DarkPiki Mon Oct 04, 2010 7:43 pm

Já nevím jediný co se mi kdy na placosu líbilo je to, že nutil hráče hrát s postavama rp. Jako fakt se mi někde nelíbí že se hráč připojí, zaexpí v oblastech a jde off.
DarkPiki
DarkPiki

Počet příspěvků : 78
Věk : 30
Den registrace : 27. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 7:52 pm

Jak jsem psal, neřešte placos. Přinejmenším je to offtopic ;-).
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Srubak Mon Oct 04, 2010 8:07 pm

A nějaký kurzy měny? :D jako jestli 5K goldů bude jak moc? :D
Srubak
Srubak

Počet příspěvků : 270
Věk : 29
Den registrace : 24. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 8:12 pm

Tohle patří do dotazů. V každém případě, to si zjisti ve hře.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Srubak Mon Oct 04, 2010 8:25 pm

Fajn .))
Srubak
Srubak

Počet příspěvků : 270
Věk : 29
Den registrace : 24. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Wolf Mon Oct 04, 2010 8:32 pm

Tak pochopte lidi, že dokavaď nemám možnost hrát na Sf a kdo ví jak dlouho mít ještě nebudu, jsem jedinej, kdo muže pořádně rýpat! xD

Dobře, upírky byl blbej příklad, ale jsitě mě všichni pochopili.
Co se týče měny: Proč bys něco přepočítával?
Na Puppyho návrh ohledně měny a nosnosti: Nikdy jsem si na Kandelábrii nevšiml, že tam něco takového je xD xD Asi protože jsem si hned vše strkal do banky (Já si dycky říkal k čemu je ten pytlík v inventáři).
Ale jinak jooo, dobré řešení. Když je tady někdo línej udělat teplotu a měnu... *píská si do nebe.... najednou přiletí orel a sežere ho*

Jo a k tý teplotě! Eq je totiž děěěsněěě malá, takže tam fakt projdeš pět lokací a z hadříku je z tebe kožich... tady by to tak být nemuselo...

Je mi jasné Crodisone, že je to vše těžké a dělej jak uznáváš za vhodné. Jen se mi nelíbí, když někdo uráží tak krásnou Eq!! *zamrká slastně očkama*

A navíc dycky tu musí být někdo, kdo je proti!! xD

EDIT: Bude mé jméno vyset v Síni Slávy??? *chtivě*
Wolf
Wolf

Počet příspěvků : 212
Den registrace : 24. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Kapik Mon Oct 04, 2010 8:35 pm

Teplota je systém na prd imho...te´d si vem že je to třeba dost omezující pro postavy válečníků, deš bojovat někam kde je hrozný vedro a co někdo, jehož úspěch je založen na zbroji? jasně, nemusí to bejt úplně reálný, když válečník třeba v arnudenu běhá v těžký zbroji, ale furt lepší než kdyby se tam nemohl podívat vůbec, protože v trenkách by tam nepřežil...
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 8:49 pm

Wolf napsal:Tak pochopte lidi, že dokavaď nemám možnost hrát na Sf a kdo ví jak dlouho mít ještě nebudu, jsem jedinej, kdo muže pořádně rýpat! xD

Vůbec nebudu komentovat ;-).

Wolf napsal:Co se týče měny: Proč bys něco přepočítával?

Protože máš stříbrňáky, měďáky, platinky a zlaťáky?

Wolf napsal:Na Puppyho návrh ohledně měny a nosnosti: Nikdy jsem si na Kandelábrii nevšiml, že tam něco takového je xD xD Asi protože jsem si hned vše strkal do banky (Já si dycky říkal k čemu je ten pytlík v inventáři).
Ale jinak jooo, dobré řešení.

Takže s tím souhlasíš. Dobré.

Wolf napsal:Když je tady někdo línej udělat teplotu a měnu...

Děláš si ze mě srandu? Já ty systémy nedělám protože jsem línej, což si mě mimochodem urazil, ale proto, že ty systémy krom tebe příjdou všem na hovno.

Wolf napsal:Je mi jasné Crodisone, že je to vše těžké a dělej jak uznáváš za vhodné. Jen se mi nelíbí, když někdo uráží tak krásnou Eq!! *zamrká slastně očkama*

Za prvé, nekomol moji přezdívku a za druhé, mě se zase nelíbí, že urážíš mě.

Wolf napsal:Bude mé jméno vyset v Síni Slávy??? *chtivě*

Jako wtf?
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Gran Mon Oct 04, 2010 8:52 pm

FINISH HIM
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Nalk Mon Oct 04, 2010 8:59 pm

takže když mám 4999 zlatých, tak nic neváží? tak to vyznělo... chápal bych, kdyby vážili 4,9 libry

a proto jsou zase runy na teplotní odolnost, jinak nemáš šanci no...

mám chuť si do Wolfíka rejpnout, ale nebylo by to ode mě hezké, tak radši ne :D je fakt, že ty určitý systémy se nelíbí jenom Wolfíkovi, ale i třeba mě.. jenže já bych je zeditoval a poupravil na uživatelsky příjemnější

a co se placosu týče.. dřív jsi prostě na low lvlu zalezl k rejžovišti/do dolu/do lesa a po pár lvlech jsi měl nějakej equip a byl jsi spokojen.. teď takhle nabereš hned velkou regeneraci a je to takové nepříjemné... ale na trošku vyšším lvlu mě vůbec nějakej placos netrápí.. vybiju dung atd. pohodička, vydělám si nějaký prachy na dřevě, kovech, nebo i rýžování.. žádnej stres.. jde jen o ten pomalý začátek
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Croden Mon Oct 04, 2010 9:04 pm

Nalk napsal:takže když mám 4999 zlatých, tak nic neváží? tak to vyznělo... chápal bych, kdyby vážili 4,9 libry

Ano. Nepodařilo se mi přidat váhu přes skript o 0,1 libry. Zkusím na to ještě juknout.

Nalk napsal:je fakt, že ty určitý systémy se nelíbí jenom Wolfíkovi, ale i třeba mě.. jenže já bych je zeditoval a poupravil na uživatelsky příjemnější

Co tím teďka myslíš?
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Wolf Tue Oct 05, 2010 7:04 am

Prosim tě, hlavne nic z toho neber vazneeeeeea! xD
A zapni si tlacitko s napisem "humor" :P
EDIT: btw stejne nevim co chceš prepocitavat. Vse co chces koupit Je taky ve zlatakach stribre a md.
A kdyz neco kupujes tak ti to system zaplati sam stejne jako v NWN měně.
Takze si nemusis nic prepocitavat.
Wolf
Wolf

Počet příspěvků : 212
Den registrace : 24. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Měna Empty Re: Měna

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru