Sferie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeFri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeFri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeThu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeWed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeWed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeFri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeThu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeTue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Rychlootazník - Stránka 10 I_icon_minitimeSat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Rychlootazník

+24
WooDoo
Calvix
sircervic
Legition
Akruo
Pipi_CZ
Anatheres
Morgisek
Scully
Enesek
sandofime
Snakeman
Maxen
Wolf
Dron
Kapik
lukasaspire
Puppy
Srubak
Vertex
Nalk
Gran
Inulthor
Croden
28 posters

Strana 10 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Pipi_CZ Tue Nov 23, 2010 6:23 pm

Řekl bych že MUSÍŠ. Aby sis zachránil právem krk :D
Pipi_CZ
Pipi_CZ

Počet příspěvků : 96
Den registrace : 02. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Dron Tue Nov 23, 2010 7:02 pm

Pipi_CZ napsal:Řekl bych že MUSÍŠ. Aby sis zachránil právem krk :D

To je prostě padlý hraničář a patří na hranici, záchrana neexistuje :-)
Dron
Dron

Počet příspěvků : 132
Den registrace : 26. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Croden Tue Nov 23, 2010 8:11 pm

Morgisek napsal:A půjde nějak výhledově vyřešit, aby mohlo mít víc postav klíč od jednoho bytu?

Uděláno. To chtělo do rychlonápadů nebo jak se ten topic jmenuje ;-).

Legitiona napsal:
Gran napsal:...

Mám dotaz, jako hraničář dělám zázraky, ale ktomu mám ještě mága. Od té doby co ho mám se začali brát i ty zázraky jako magická kouzla... smím ty hraničářské dále okecávat i když se tam napíše to stou magii?

Ne nesmíš. Dokonce jsem ti to jednou říkal.

Nalk napsal:To bude asi bug, ne?

Ne není.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Pipi_CZ Tue Nov 23, 2010 8:18 pm

Tak seš padlej hraničář, jak řekl Dron a budeme si tě dávat s chlebem, když nejsou divočáci xD
Pipi_CZ
Pipi_CZ

Počet příspěvků : 96
Den registrace : 02. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Dron Tue Nov 23, 2010 9:24 pm

Pipi_CZ napsal:Tak seš padlej hraničář, jak řekl Dron a budeme si tě dávat s chlebem, když nejsou divočáci xD

Možná by se mělo nedoporučit kombinovat povolání s nekompatibilní magií, pokud funguje na různých principech.
Otázka je na WB, jestli kněz studující boží zázraky se může zabývat i surovou magií, která nepochází přímo od boha - tedy může, ale jestli mu to víra dovolí? Stejně tak druid (hraničář = druidoválečník), který čerpá přírodní síly se může naučit používat síly naprosto nepřírodní?
Dron
Dron

Počet příspěvků : 132
Den registrace : 26. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Croden Tue Nov 23, 2010 9:41 pm

Může se zabývat magii, ale pak ta "špetka" magie se může objevit i v dalších "ne-úplně magických" (umyslně neříkám božských) kouzlech. Jednoduše to splyne. Samozřejmě by to šlo naprogramovat jinak, ale pak by se vyplatilo mágovi si vzít třeba 1 lvl klerika, aby po něm nešli ve městě.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Nalk Tue Nov 23, 2010 9:59 pm

Aha..takže jak se jednou znečiští božská podstata magií vlastním talentem k běžné magii, tak už nikdy nečarujete čiště. Zajímavé.
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Kapik Tue Nov 23, 2010 11:12 pm

Vyplatilo by se mu vzít jeden lvl klerika? jak? Dyť s prvnim lvlem moc dobrejch kouzel nesešleš :)

EDIT:A tak nějak mě nenapadá, proč by klerikovi neměla víra dovolit zabývat se magií. Přece jen, víra je globální věc a pochybuju, že bohům vadí mágové, zatímco zákaz magie je pouze lokální věc listova, kterou vydal jenom "nějakej" vikomt a tudíž to není z rozporu s vírou.
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Morgisek Wed Nov 24, 2010 12:49 pm

Kapik napsal:Vyplatilo by se mu vzít jeden lvl klerika? jak? Dyť s prvnim lvlem moc dobrejch kouzel nesešleš :)

Vyplatilo, protože by sis tím mohl okecat x levelů kouzel mága... Že to je jen "božská-dovolená" magie /zázraky/.
Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Morgisek Wed Nov 24, 2010 12:50 pm

Mám dotaz, když si chci změnit portrét už hotové postavy. Je to možné? A jak? Případně, chystá se to někdy do budoucna?
Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Dron Wed Nov 24, 2010 1:18 pm

Kapik napsal:EDIT:A tak nějak mě nenapadá, proč by klerikovi neměla víra dovolit zabývat se magií. Přece jen, víra je globální věc a pochybuju, že bohům vadí mágové, zatímco zákaz magie je pouze lokální věc listova, kterou vydal jenom "nějakej" vikomt a tudíž to není z rozporu s vírou.

Důvodů může být několik:
1) Vnitřní přesvědčení - počítám, že kněz (klerik) je člověk opravdu silně věřící a čím je jeho víra silnější, tím dokáže prosit boha o větší zázraky. Sprostá magie ho pak ze zásady nemusí zajímat nebo ji považuje za činnost nižších bytostí nebo něco podobného.
2) Vůle bohů - nikde není řečeno, že bohové magii schvalují ani že ji neschvalují. Ale např. ji mohou považovat za projev chaosu, který je v opozici k řádu bohů.
3) Církevní nařízení - Církev z jakýchkoliv důvodů může magii zakázat nebo případně nedoporučit, např. proto, že její projevy napodobují zázraky, což je nevhodné apod.
4) Meditace - použití magie zhoršuje spojení s bohem nebo cokoliv podobného, stejně jako je doporučený třeba půst před magickým obřadem a jiné.
.....

Jsou to jen nahodilé nápady, ale zdůvodnit se dá všechno, poslední slovo má samozřejmě WB Rychlootazník - Stránka 10 Icon_smile
Dron
Dron

Počet příspěvků : 132
Den registrace : 26. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Nalk Wed Nov 24, 2010 1:29 pm

Nebo naopak, by klerik mohl mít vlastní magický potenciál a tím nebýt zcela závislý na energii získáváné od boha (systémově vyjádřeno i třeba jen jedním lvlem mága) - tzn. že by část energie bral ze sebe vždy (i na božskou magii) a část od boha jen na ta božská kouzla. Tím se dá mimochodem i vysvětlit, proč by klerik s jedním lvlem mága smrděl atd.
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Puppy Wed Nov 24, 2010 1:59 pm

stejne tak kdyz si u kneze vezmes domenu magie, coz znamena ze knez se zcasti zabyva i magii a zvlada nejaka jeji kouzla, tak te vesnicane neberou ze by pouzival magii
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Dron Wed Nov 24, 2010 2:06 pm

Nalk napsal:Nebo naopak, by klerik mohl mít vlastní magický potenciál a tím nebýt zcela závislý na energii získáváné od boha (systémově vyjádřeno i třeba jen jedním lvlem mága) - tzn. že by část energie bral ze sebe vždy (i na božskou magii) a část od boha jen na ta božská kouzla. Tím se dá mimochodem i vysvětlit, proč by klerik s jedním lvlem mága smrděl atd.
Možná kdyby tu magii čarodějnickou používal nevědomě jako zaklínač :-)
Pořád si klerika představuju jako člověka, co opravdu velmi silně věří v nějakého boha a opravdu věří v zázraky, které jeho bůh dělá. Představa klerika-řemeslníka, který jen ví jak co udělat nebo říct, aby nějaký bůh seslal to a to mi přijde dost hrozná :-) To samé druid, který bere přírodu jen jako zdroj určitého druhu magie, ale kombinuje to s manou, protože přírodní síly neumí všechno :-)
Nejlepší by bylo, kdyby každý směr magie měl svoje kouzla, např. božská magie - léčení, odvrácení, ochrany..., přírodní - posílení vlastností, zvířata, počasí..., čarodějnická - útočná, přeměny, vyvolávání...klidně by mohly mít i stejný výsledek, ale někomu by smrděla, někomu by fungovala jenom v lese apod. ale to už jsou kraviny Rychlootazník - Stránka 10 Icon_smile
Dron
Dron

Počet příspěvků : 132
Den registrace : 26. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Dron Wed Nov 24, 2010 2:11 pm

Puppy napsal:stejne tak kdyz si u kneze vezmes domenu magie, coz znamena ze knez se zcasti zabyva i magii a zvlada nejaka jeji kouzla, tak te vesnicane neberou ze by pouzival magii
A znamená to, že se začal zabývat čarodějnickou magií nebo to prostě jen ukazuje jaké služby mu jeho bůh poskytuje "navíc"? Ptám se, protože to opravdu nevím a docela mě to zajímá.
Dron
Dron

Počet příspěvků : 132
Den registrace : 26. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Gran Wed Nov 24, 2010 2:33 pm

Podle mě doména magie neznamená, že se kněz naučí "čarovat", ale ukazuje to na čarodějné zaměření jeho boha.
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Kapik Wed Nov 24, 2010 3:27 pm

Morgisek napsal:
Kapik napsal:Vyplatilo by se mu vzít jeden lvl klerika? jak? Dyť s prvnim lvlem moc dobrejch kouzel nesešleš :)

Vyplatilo, protože by sis tím mohl okecat x levelů kouzel mága... Že to je jen "božská-dovolená" magie /zázraky/.

No, nemohl by. Kdyby zůstala systémově rozdělená kouzla božská a magická, tak když by zakouzlil magické kouzlo, tak by měl problém, zatímco když božské, tak ne. Takže v situaci 20 lvl mág a 1 lvl kelrik by vlastně na veřejnosti stejně moh zakouzlit tam maximálně světlo.
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Nalk Wed Nov 24, 2010 4:05 pm

Kapik: řekne - "no dobře, tak já vám tu něco předvědu "sesílá světlo" hmm vidíte? nejsem mág!"

Puppy: pokud bychom nemluvili o jisté volnosti RP hry (což podle vyjádření teamu v topicu o úpravě povolání mluvíme), pak je doména myšlena jako samotné působení určitého boha v dalších specializovanějších oblastech, které však nadále zůstávají zcela božské. Takový klasický klerik Mystry, by pravděpodobně ovládal doménu magie, protože slouží bohyni magie, ačkoliv sám čarodějem není (ačkoliv nevím jestli Mystra mívala kněze :D ). Pak by se asi dalo vyžadovat, podobně jako na THalii, aby u každého boha byl seznam domén a z nich si každý kněz musel vybrat. V rámci volnějšího vysvětlení, bych neřešil domény, ale výsledná kouzla (a možnosti odvracení), který daný klerik ovládá a jejich vysvětlení vůči pantheonu (s tím, že z RP hlediska, by kněží třeba léčitelů, neměli až tak často užívat "zraň", rozklady atd.). Nemyslíš?

Dron - nemyslel jsem to až tak řemeslnicky, spíš jako představa trošku takové nestandartní postavy. Ale boha defakto živí víra jiných bytostí. Předávají mu jistou formu energie, jejíž část pak bůh zpětně vrací svým kněžím, aby s ní manipulovali. Osobně si pak dokážu představit kněze, který by mohl mít vlastní magické schopnosti a tuto energii domíchával do energie božské, aby byl schopen užít ještě mocnější variantu svých "modliteb" (kouzel). Ve výsledku takovýhle jedinec není asi typický kněz, ale z RP hlediska si dokážu představit, že se bitevní kněží cvičí právě z takovýchto "zvláštních" jedinců, aby vydrželi déle, než vesnický farář, který se "učil" stejnou dobu.
Nalk
Nalk

Počet příspěvků : 218
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Croden Wed Nov 24, 2010 5:52 pm

Morgisek napsal:Mám dotaz, když si chci změnit portrét už hotové postavy. Je to možné? A jak? Případně, chystá se to někdy do budoucna?

Buď pracně přes WB (mě) a nebo si prostě udělej nový portrét a přejmenuj ho jako ten starý a pošli to na fóro na stažení.
Croden
Croden

Počet příspěvků : 1309
Den registrace : 04. 10. 08

http://sferie.wz.cz

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Morgisek Wed Nov 24, 2010 8:08 pm

Croden napsal:
Morgisek napsal:Mám dotaz, když si chci změnit portrét už hotové postavy. Je to možné? A jak? Případně, chystá se to někdy do budoucna?

Buď pracně přes WB (mě) a nebo si prostě udělej nový portrét a přejmenuj ho jako ten starý a pošli to na fóro na stažení.

Na to jsem myslela, jen že jsem jako prvotní použila nějaký z nabízených a nechtěla jsem, aby tímhle navždy zmizel z nabídky, když já už budu mít jiný. Ale jestli to není problém, tak ok. Dík
Morgisek
Morgisek

Počet příspěvků : 65
Věk : 44
Den registrace : 21. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Puppy Wed Nov 24, 2010 9:31 pm

kdyz si knez veme domenu magie tak zo znamena, ze se opravdu z casti zabiva primo magii :) je to i v popisku te domeny myslim
Puppy
Puppy

Počet příspěvků : 728
Věk : 35
Den registrace : 04. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Kapik Wed Nov 24, 2010 9:45 pm

Croden napsal:
Morgisek napsal:Mám dotaz, když si chci změnit portrét už hotové postavy. Je to možné? A jak? Případně, chystá se to někdy do budoucna?

Buď pracně přes WB (mě) a nebo si prostě udělej nový portrét a přejmenuj ho jako ten starý a pošli to na fóro na stažení.

To s přejmenováním není ideální řešení, protože pak ten původní portrét už zmizí a hráči uvidí i na jiných serverech ten nový, což nemusí dělat dobrotu. A když už, tak minimálně připsat na fórku u odkazu, že tento portrét přemaže nějaký jiný, aby si hráči, kterým by to vadilo, mohli udělat zálohu :)
Kapik
Kapik

Počet příspěvků : 333
Den registrace : 06. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Snakeman Wed Nov 24, 2010 11:11 pm

V budoucnu v kraftu... budou se někdy dělat speciální craftové nástroje, které neudou vázané na featy rozdělené zbraně. Nebo zůstane u toho že když chci vzít do ruky kladivo, sekeru, krumpáč tak na to musím mít feat na příslušné zbraně?
Snakeman
Snakeman

Počet příspěvků : 58
Věk : 38
Den registrace : 02. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Vertex Thu Nov 25, 2010 4:05 pm

Je v plánu otevírat nějaké nové lokace v blízké budoucnosti?
Vertex
Vertex

Počet příspěvků : 28
Den registrace : 17. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Gran Thu Nov 25, 2010 6:34 pm

Yep.
Gran
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Rychlootazník - Stránka 10 Empty Re: Rychlootazník

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru