Hledat
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Poslední téma
» Připojení
Sun Feb 17, 2013 5:12 pm pro Gran

» Nemožno se připojit na Sferii (connection timed out)
Sat Feb 02, 2013 6:54 pm pro Novas

» Pád serveru
Fri Jun 08, 2012 1:56 pm pro Gran

» Dotaz
Fri Apr 13, 2012 11:04 pm pro Croden

» Sferie a Hráči (kdy tam jsme)
Tue Feb 28, 2012 11:12 am pro Eraentiel

» Rychlootazník
Thu Feb 23, 2012 12:49 pm pro Pipi_CZ

» Chléb nám vezdejší dej
Tue Feb 21, 2012 8:36 am pro jeronymo

» Teleportace
Wed Feb 08, 2012 8:38 am pro Legition

» Zabil mě vlastní zvířecí společník
Sun Feb 05, 2012 9:20 pm pro Eurius

» Čeho si mohou lidé v poslední době všimnout?
Sun Feb 05, 2012 8:48 am pro Ragmon

» Výdělek
Wed Feb 01, 2012 2:11 pm pro Ragmon

» Problém s první lokace
Tue Jan 31, 2012 2:36 pm pro Srubak

» Povolání
Sun Jan 29, 2012 8:31 am pro Legition

» Nejde vařit medovina
Sun Jan 29, 2012 8:28 am pro Legition

» Oblečení
Fri Jan 27, 2012 12:46 pm pro Sarky

» Novinky a změny
Thu Jan 26, 2012 2:07 pm pro Legition

» Nové zajímavé hry
Tue Jan 24, 2012 12:58 pm pro Croden

» Omluvy
Tue Jan 24, 2012 10:57 am pro Srubak

» Rychlé chybky
Sun Jan 22, 2012 10:50 pm pro Eraentiel

» Jméno
Sat Jan 14, 2012 7:59 pm pro Legition

Affiliates
free forum


Základ

Goto down

Základ

Příspěvek pro Gran za Wed Sep 08, 2010 8:19 pm

Svět

Nacházíme se ve Sferii - tento pojem ale znají snad jen učení mágové. Náš příběh se odehrává v Cindii (čteno se "s", tj. [Syndyje]), což je název kontinentu, na kterém se nacházíme.

Příběh a prostředí

Nacházíme se na západě Etejské říše - tu založili lidé (pod záštitou své společné víry) před více než staletím coby manifestaci svého pokroku a (vytoužené, ale ne tak jisté) dominance nad ostatními rasami, ale hlavně také kvůli žádanému sjednocení všech severních lidských národů (na jihu lidé zůstali nesjednoceni v jednotlivých královstvích a knížectvích).
Jedním z měst v tomto markrabství u západního pobřeží Cindie je Lorates, patřící jednomu vikomtovi, siru Vincentovi.
Nedávno se ale "odnikud" (pravděpodobně z podzemí či z blízkých hor) vyrojily hordy nemrtvých armád, které drancovaly vše, co jim přišlo pod ruku - a stáhly svůj pařát i na Lorates, který musel být opuštěn. Početná skupina uprchlíků vedená sirem Vincentem se přesunula po řece Eteně, jejíž ústí Lorates strážil, dál do vnitrozemí a vylodila se asi 100 mil od Loratesu v rybářské vesničce známé jako Listov.
Tuto vesnici, brzy také sužovanou náhle se objevivšími děsy z místních lesů, nechal sir Vincent obehnat hradbami a rozhodl, že zde vybuduje tvrz, která bude sledovat vývoj situace na západě - zároveň také poslal poplašnou zprávu do vnitrozemí.
Protože ale nemrtvé hordy z neznámého důvodu nepostupují a šarvátek na hranicích je velký počet, stejně jako vnitřních problémů, rozhodl se císař vyčkat s případnými posilami a prozatím ponechal Lorates neznámému nepříteli. Namísto toho nakázal se ke městu raději nepřibližoval, protože kolem nemrtvých hord se šíří smrtící nemoc známá jako mrtvý mor - druh onemocnění, kterým se nenakazí každý, ale ti, co jsou proti němu citliví, se mohou nakazit už jen nadechnutím se puchu, který z nemrtvých vychází. Tito lidé velmi rychle slábnou a umírají s krvavým kašlem, protože není znám žádný účinný lék.
Už v době útoku byl útok nemrtvých přisuzován čarodějům, kteří nedaleko na jihu získali autonomii (ale jen částečnou) pro jedno své univerzitní město. Když pak jeden z čarodějů-uprchlíků nabídl vikomtovi svoji ráznou pomoc, kterou vikomt kvůli výši risku odmítl, a vzápětí došlo k útoku vlkodlaka, který značně oslabil řady obyvatel Listova, rozhodl vikomt ze své moci, že v okolí Listova je magie zakázána a kdo ji bude provozovat, propadne hrdlem.
Někteří také spojují s čaroději i mrtvý mor, protože je známo, že mnoho čarodějů zemřelo právě na tuto nemoc, aniž by údajně kdy vůbec přišli do kontaktu s nemrtvou bytostí.
Nyní probíhá opevňování Listova a sběr dalších, kteří prchají před nemrtvými hordami - k tomu vikomt používá lodě, se kterými se podařilo utéci, i lodě, které mu propůjčil jemu nadřízený markrabě, který je s jeho hrdinnou iniciativou spokojen. Více ale pomoci nemůže - ruce má svázané.

Šlechtické tituly

V Říši se používá šest světských titulů - nižší šlechtu tvoří rytíř (téměř bez práv) a vikomt, následuje árl (pán hrabství), dále markýz (pán marky, tj. hraničního hrabství), vévoda (těch je pět a velí pěti říšským správním celkům) a nakonec je zde titul císaře vyhrazený jediné osobě, která stojí v čele celého císařství.

Kdo stojí za útokem?

Není známo, kdo povolal a řídí nemrtvé hordy - první výskyt je spojován s černou magií provozovanou temnými elfy žijícími hluboko v horách, ti ale celá tisíciletí válčili pouze s trpaslíky. Většina lidí, má-li označit viníka, buď neví, nebo ukazuje na čaroděje.

Jak je to s magií?

V celé Cindii je magie vzácnou, ale všeobecně známou záležitostí, kterou se zabývají pouze řádně nadaní jedinci. Mágové jsou velice vážení a dokonce ve svých univerzitních městech (které jsou v celé Cindii všehovšudy asi jen dvě) bojují o samosprávu.
Zde v Listově ale na ně padla vina za mnohá úmrtí, proto jsou zde všichni čarodějové odsouzeni k trestu smrti. To jim ovšem nebrání v tom se v jeho okolí neustále pohybovat...

A co druidská/bardská/kněžská/atd. magie? A jak moc se vlastně běžný obyvatel vyzná v magii?

Běžný obyvatel, tj. někdo, kdo čarovat neumí, se v magii nevyzná téměř vůbec. Neví, na jakém principu funguje - a ví, že s magií je možné učinit cokoliv, i když i to má své limity v závislosti na schopnostech čaroděje. Všeobecná víra ale je, že i malý čaroděj dokáže velké věci. Víc toho prostý člověk neví - a magii pozná podle toho, že její projev je zpravidla nečekaný a neobvyklý, nějakým způsobem odporující známým přírodním zákonům.
Ještě jednu věc ale pozná - rozdíl mezi magií a zázrakem. Ti, kteří se o magii zajímají, by označili "zázrak" za jiný druh magie, za tzv. magii kněžskou či druidskou (kterou používají i hraničáři), protože funguje na podobných principech, rozdíl je ale v tzv. vedlejším úniku magenergie (dále jen "mana").
Pokud čaroděj použije magickou sílu, manu, k vytvoření kouzla, vyzáří ze sesilatele a z epicentra kouzla do okolí určité množství many, která okamžitě vyprchá a nemá žádný větší efekt - dá se ale poznat. V případě blízkého seslání kouzla vám mohou vstát vlasy na hlavě, naběhnout husí kůže, můžete cítit mravenčení v konečcích prstů - ale také cítíte jemný sirný zápach. V závislosti na povaze a schopnostech čaroděje jsou některé tyto věci více a některé méně znatelné, vždy ale aspoň jeden syndrom převažuje natolik, že je přítomnost magie poznatelná. Podobný efekt vyvolávají také bardská kouzla, i když bardé se hodně zaměřují na odstranění onoho nepříjemného zápachu.
Pakliže ovšem podobnou věc způsobí kněz či druid (druid je jen přírodní odrůda kněze či jakási kombinace kněze a čaroděje), k ničemu takovému nedojde.
Kolují pověsti o tom, že budete-li dlouhodobě vystaveni působení zbytkové many z čarodějných kouzel, sami si brzo osvojíte používání magie, i kdybyste k ní nikdy předtím neměly vlohy.

Reinkarnace v Listově

Magie není v Cindii zakázána, ale podle nových nařízení v Listově zakázána je. Pakliže je ale čaroděj, který byl za své řemeslo popraven, z boží vůle oživen, je mu protentokrát odpuštěno a kladeno na srdce, aby se magických praktik zřekl. Pokud tak neučiní, bude popraven znovu - a je-li opět z boží vůle oživen, smí opět volně odejít, neboť člověk nesmí zpochybňovat boží vůli.

Příchod nových postav
(Lidé a půlelfové)
Postavy, které se v Listově objeví, jsou uprchlíci - byli někým nalezeni a dovezeni do Listova, který je bezpečnou enklávou v jinak nebezpečné divočině. Nezáleží na tom, zda byla dotyčná postava právě uprostřed předem prohraného zápasu s nemrtvými či jinými bytostmi noci, či zda se jen pohybovala na nebezpečném území a bylo stále ještě otázkou času, kdy ji nemrtví najdou - ti, kteří se zabývají záchranou uprchlíků, ji našli a vlastně jí tak zachránili život. Zde v Listově může zůstat, ať už se rozhodně přispět k obraně městečka či ne, nebo odejít (pozn.: V takovém případě ale nemá postavu si takovou postavu vůbec zakládat, protože na Sferii se hraje pouze v okolí Listova (byť toto "okolí" se rozšiřuje).

_________________
what the-
avatar
Gran

Počet příspěvků : 873
Den registrace : 19. 10. 08

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru